• CZY WIESZ, ŻE…
  …w Polsce odnotowuje się 2,5 tysiąca przypadków czerniaka rocznie. Ten nowotwór jest najczęściej występującym rakiem skóry i rosnącym problemem w naszym społeczeństwie.

  DLACZEGO WARTO SIĘ BADAĆ…
  Czerniak należy do bardzo niebezpiecznych nowotworów, rozwija się dynamicznie, szczególnie jeżeli jest zbyt późno rozpoznany.

  DLACZEGO SAMOBADANIE SKÓRY JEST BARDZO WAŻNE
  Jeżeli zaobserwujesz takie objawy:
  A – asymetria znamion
  B – brzegi zmiany – poszarpane, nierówne
  C – kolor – różnobarwne (czarne, szare, czerwone)
  D – diameter – średnica powyżej 6 milimetrów
  E – ewolucja – zmiana gwałtownie powiększa się i zmienia – należy niezwłocznie skorzystać z konsultacji spec. dermatologa lub onkologa.

  Podstawowym badaniem diagnostycznym jest dermatoskopia, dermatolog używając dermatoskopu ogląda zmiany w 10 x krotnym powiększeniu. Badanie to pozwala na odróżnienie niegroźnych zmian barwnikowych od znamion niebezpiecznych.
  Bardziej zaawansowaną metodą diagnostyczną jest wideodermatoskopia. W Eskulap Pabianice można skorzystać z diagnostyki wideodermatoskopem Foto-Finder służy do badania znamion i dermatoskopii w powiększeniu 20 – 140x. Specjalizuje się w monitorowaniu, porównywaniu oraz analizie zmian skórnych, a ponadto jest obsługiwany i wspomagany przez algorytmy sztucznej inteligencji. Jego zadaniem jest komputerowa analiza znamion, wspomagająca postawienie prawidłowej diagnozy.
  System FF umożliwia wykonanie zdjęć całego ciała i archiwizacji wszystkich niepokojących zmian na zdjęciach makroskopowych, w celu długotrwałej obserwacji zmian zmieniających się oraz nowych. Pozwala na rzetelną ocenę struktury i barwy znamion, które są niezwykle istotne w celu postawienia prawidłowej diagnozy, a są widoczne wyłącznie w dobrej jakości powiększeniu optycznym z odpowiednio dobraną barwą światła.Zapraszamy pacjentów na bezpłatne konsultacje spec. dermatologów z badaniem dermatoskopowym lub videodermatoskopowym znamion skórnych.

  Uczestnikiem projektu może być osoba:

  1. zamieszkała w powiecie pabianickim,
  2. wiek 18 – 64 lata.

  W projekcie nie mogą uczestniczyć osoby:

  1. korzystające w ostatnich 12 miesiącach z konsultacji spec. dermatologa z badaniem dermatoskopowym w ramach NFZ lub innych ogólnopolskich programów profilaktyki nowotworów skóry.
  2. ze zdiagnozowanym już nowotworem skóry.

  Informacja oraz rejestracja pacjentów – Eskulap Medycyna Estetyczna, tel. 605 525 015 w godz. 10 – 18
  Eskulap – rejestracja ogólna tel. 42 215 60 37 w godz. 7 – 19

  Bezpłatne badanie znamion skórnych w ramach projektu: „Eskulap walczy z czerniakiem”.
  Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

  Edytuj

  Udostępnij