• Opis: „Jubileuszowe – XXV Łódzkie Spotkania Baletowe – odbyły się trzy lata temu – w 2019 roku. Kolejne – XXVI – zgodnie z ponad 50-letnią tradycją – powinny zaistnieć rok temu. Niestety, ze względu na światową sytuację pandemiczną stało się inaczej… To w obecnym – 2022 roku – będziemy mogli zaprosić Państwa na jesienne tym razem XXVI Łódzkie Spotkania Baletowe.

    W dotychczasowych  25. edycjach festiwalu wystąpiły chyba wszystkie najważniejsze zespoły baletowe z całego świata z Baletem XX Wieku Maurice Béjarta na czele, w tym także polskie, które na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi zaprezentowały wszystko, co w choreografii, balecie i teatrze tańca najpiękniejsze, najbardziej wartościowe i fascynujące dla wielbicieli sztuki baletowej.  

    Zespoły baletowe, nie tylko prezentowały szeroki wachlarz repertuarowy, ale też, a może przede wszystkim, dawały nam – publiczności – szansę uczestniczenia w czymś niezwykle ważnym i wartościowym: w przeglądzie tego, co w światowej choreografii w danym momencie było nie tylko modne i nowatorskie, ale też wytyczało trendy i kierunki na przyszłość.

    Mocno wierzymy, że tym razem ominą nas przykre niespodzianki i że tegoroczne XXVI Łódzkie Spotkania Baletowe – ku satysfakcji i radości nas wszystkich – odbędą się bez żadnych kłopotów; tym razem nie będzie to jednak wiosna, ale październik 2022. Jesteśmy przekonani, że dla dobrej sztuki baletowej, pora roku nie ma większego znaczenia.

    Już teraz zapraszamy wszystkich fanów dobrego baletu.

    Udostępnij