• W miniony weekend, 15 i 16 lipca, w Pabianicach przebywał prezydent Aleksander Kwaśniewski i jego małżonka Jolanta. Była para prezydencka odwiedziła także winnicę Jantoniów w gminie Dobroń. 

  W programie wizyty państwa Kwaśniewskich, oprócz spotkania z mieszkańcami i udziału w obiedzie charytatywnym w Afloparku, znalazło się także miejsce na wizytę w winnicy Dom Jantoń w Wymysłowie Francuskim. Para prezydencka odwiedziła ją w sobotnie popołudnie.

  Kwaśniewscy odwiedzili około dwuhektarową winnicę, gdzie właściciele – Agnieszka i Jacek Jantoniowie – zapoznali ich z pracami pielęgnacyjnymi wykonywanymi głównie ręcznie.

  Goście obejrzeli winiarnię, w której uzyskali informacje na temat procesu produkcji win musujących szampańską metodą drugiej fermentacji w butelkach, niezwykle czasochłonną i pracochłonną. Podczas degustacji bardzo dobrze ocenili wina Dom Jantoń, które, jak stwierdzili, znali i cenili już wcześniej.

  Ponadto para prezydencka odbyła krótką przejażdżkę powozem po całej posiadłości i zwiedziła prywatną kolekcję zabytkowych powozów konnych stworzoną przez właścicieli.

  Na zakończenie Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy podpisali 12 butelek win Dom Jantoń, które były przeznaczone na licytację podczas obiadu charytatywnego w Afloparku, z którego dochód zostanie w całości przekazany na pomoc walczącym w Ukrainie.

  foto: winnica Dom Jantoń

  Udostępnij