• Policja apeluje: nawet jeśli wydaje się nam, że załatwienie jakiejś sprawy nie potrwa długo, nie zostawiajmy podczas upałów dzieci i zwierząt w samochodzie.

    Bardzo wysokie temperatury, które panują w ostatnich dniach, w połączeniu z brakiem rozsądku i wyobraźni są bardzo niebezpieczne. Podczas upałów we wnętrzu samochodu jest znacznie goręcej niż na zewnątrz.

    Nie bądźmy obojętni. Gdy zauważymy, że dziecko lub zwierzę znajduje się w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu, poinformujmy o tym policję. Jeżeli nie będzie na to czasu i okoliczności będą wymagać natychmiastowej reakcji, powinniśmy wybić szybę i wydostać poszkodowanych z samochodu. Nie bójmy się konsekwencji prawnych uszkodzenia pojazdu, ponieważ w sytuacji, kiedy ratujemy ludzkie zdrowie i życie, nie poniesiemy za to odpowiedzialności karnej – mówi rzecznik policji.

    Mundurowi przypominają, że wraz ze wzrostem temperatur wzrasta także ryzyko odwodnienia i przegrzania organizmu. Taka pogoda osłabia również naszą koncentrację, zachowajmy więc szczególną rozwagę na drogach.

    Udostępnij