• Fundacja Zdrowy Biust to piękny i wynikający ze szczerej potrzeby serca projekt Firmy Corin, powołany w 2018 roku, aby czynić dobro, aby dbać o swoje klientki, aby dołożyć swoją cegiełkę dla budowania zdrowej i świadomej społeczności. Nadrzędnym celem Fundacji jest edukowanie i działanie na rzecz budowania świadomości kobiet w temacie profilaktyki nowotworowej raka piersi. Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Stanowi około 23% wszystkich zachorowań z powodu nowotworów złośliwych u kobiet i około 14% zgonów z tego powodu. Szacuje się, że rocznie raka piersi rozpoznaje się u 1,5 miliona kobiet na całym świecie, a około 400 tysięcy umiera z tego powodu. Jest to najczęstszy nowotwór złośliwy wśród mieszkanek krajów wysoko cywilizowanych. Nowotwór ten powstaje z komórek gruczołu piersiowego, który rozwija się miejscowo w piersi oraz daje przerzuty do węzłów chłonnych i narządów wewnętrznych (np. płuc, wątroby, kości i mózgu). Rak piersi wcześnie wykryty może być w pełni wyleczony! Dlatego tak ważna jest profilaktyka.

    Fundacja Zdrowy Biust ściśle współdziała z firmą Corin produkującą idealne biustonosze. Na zlecenie Corin został przeprowadzony z Politechniką Łódzką i Centrum Zdrowia Matki Polki unikatowy w skali światowej projekt, w wyniku którego powstał „perfect bra”. Prawie dwuletnie badania dały specjalistom z Corin niepodważalną wiedzę, jaki wpływ na zdrowie piersi ma i może mieć biustonosz, a bezpośredni kontakt z kobietami pokazał, jak wiele z nich potrzebuje pomocy i wsparcia. Okazuje się, że wokół nas jest wiele osób, które zbadały się zbyt późno albo nie badały się wcale. Zmagają się teraz z chorobą nowotworową. To one były między innymi impulsem powołania Fundacji Zdrowy Biust, której ideą jest budowanie świadomości Polek o istocie samokontroli piersi na każdym etapie życia, głównie u tych młodych, które wkraczają w dorosłe życie. Zintegrowane działania Fundacji Zdrowy Biust mają za zadanie nauczyć kobiety, że badanie piersi potwierdza ich zdrowie! Fundacja prowadzi szkolenia dla dziewcząt w szkołach średnich z wykorzystaniem specjalistycznych fantomów. Współpracuje też z ponad 200 sklepami bieliźniarskimi w całej Polsce, których personel Fundacja edukuje w zakresie profilaktyki nowotworowej raka piersi. Przeszkolone brafitterki na co dzień spotykają się z kobietami i będąc ambasadorkami Fundacji budują świadomość swoich klientek. W niejednej przymierzalni były świadkiem początków zmian nowotworowych w piersiach i jako pierwsze zwróciły na to uwagę swoim klientkom.W działania Fundacji włączył się prof. Marek Zadrożny, kierownik Kliniki Chirurgii Onkologicznej i Chorób Piersi CZMP w Łodzi, który jest jednocześnie członkiem rady Fundacji. Jego bogate doświadczenie i wiedza są wykorzystane jako elementy działań profilaktycznych prowadzonych przez Fundację. Zorganizowany z udziałem Fundacji w 2019 roku bieg Corin Onko-Run przyciągnął do Pabianic setki biegaczy z całej Polski, którzy swoim udziałem wsparli osoby chorujące na raka piersi i raka prostaty. Bieg miał za zadanie nagłośnić kwestię istoty profilaktyki tych nowotworów. Z bezpłatnych badań, jakie miały miejsce w tym dniu na pikniku „Zdrowa Rodzina”, skorzystało bardzo wiele osób. Szczególnie badanie USG piersi cieszyło się wielkim zainteresowaniem. Dla kilku osób był to ostatni moment na podjęcie odpowiedniego leczenia. Rak nie boli, a brak samokontroli prowadzi do szybkiego rozwoju choroby… Fundacja Zdrowy Biust zamierza wesprzeć w 2022 roku kobiety poprzez ufundowanie im badań USG. W swoich mediach społecznościowych cały czas przypomina, że warto poświęcić dla swojego zdrowia 5 minut. Edukuje o roli samobadania, o konieczności przeprowadzania określonych badań, co miesiąc przypomina o terminie badania. Warto śledzić ten profil i udostępniać ważne dla życia informacje: Facebook – Fundacja Zdrowy Biust.

    Kobiety powinny wiedzieć, że o swoje zdrowie należy się zatroszczyć. Nowotwory są główną przyczyną śmierci na świecie. W Polsce na nowotwory złośliwe choruje rocznie około 110.000 osób, z czego ponad 100.000 umiera. Czas pandemii spowodował wiele trudności w dostępie do badań, do służby zdrowia. Tematy onkologiczne odeszły na dalszy plan i wiele kobiet odłożyło leczenie na później. Polki często traktują samokontrolę i badania piersi jako niechciany obowiązek. Jest to podyktowane lękiem, boją się diagnozy, wyniku. Czas to zmienić – temu służy profilaktyka! Nigdy na nią nie jest ani za wcześnie, ani za późno, zawsze jest dobry czas. Trzeba o tym stale pamiętać na każdym etapie życia, zarówno w okresie pokwitania, kiedy przeżywa się burzę hormonów, jak i wtedy, kiedy traci się parasol ochronny z hormonów. Fundacja Zdrowy Biust służy kobietom i prosi, aby siebie oglądały, dotykały i żyły pełną piersią. 

    Udostępnij