• Kontynuując rozpoczęty w ubiegłym roku turniej wokalny, Teatr Wielki w Łodzi przygotowuje się do tegorocznej edycji tego prestiżowego konkursu. Turniej Polskich Akademii Muzycznych – Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Romualda Tesarowicza odbędzie się w dniach 14-15 czerwca 2022 roku.

    Turniej Polskich Akademii Muzycznych to święto nie tylko dla młodych adeptów sztuki wokalnej, którzy będą zmagać się w konkursie, ale także dla nas wszystkich. To dla nas ogromny zaszczyt i jednocześnie duże wyzwanie organizacyjne. Każda z polskich Akademii Muzycznych wytypowała do konkursu dwoje swoich najlepszych studentów mezzosopranistkę i barytona lub basa. Będą oni rywalizować o palmę pierwszeństwa przed pięcioosobowym Jury. W tegorocznej edycji konkursu oceniać będą Małgorzata Walewska, Andrzej Dobber, Jacek Marczyński, Wojciech Rodek i Dariusz Stachura.

    14 czerwca br. w szranki staną młodzi, dobrze aspirujący wokaliści (mezzosoprany, barytony i basy), a 15 czerwca 2022 odbędzie się Koncert Laureatów, rozdanie nagród i wyróżnień. I właśnie na Koncert Laureatów serdecznie Państwa zapraszamy. Jest to niepowtarzalna okazja, aby usłyszeć wschodzące gwiazdy polskiej wokalistyki.

    Udostępnij