• W trakcie długiego majowego weekendu nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego będą czuwali policjanci, w tym ci z grupy „SPEED”.

    W tym roku policyjne działania „Majówka 2022” rozpoczną się w piątek, 29 kwietnia, i potrwają do wtorku, 3 maja. Mundurowi z łódzkiego garnizonu będą czuwać nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu.

    Na głównych ciągach komunikacyjnych i na obszarach zabudowanych, gdzie występuje największe zagrożenie, spotkamy radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory oraz statyczne punkty kontroli z wykorzystaniem mierników prędkości, również z wizualizacją. Funkcjonariusze będą także obecni w rejonie węzłów komunikacyjnych, takich jak dworce autobusowe i kolejowe. Pojawią się także w miejscach rekreacji i wypoczynku, gdzie będą kontrolować przestrzeganie ładu i porządku publicznego – mówi asp. sztab. Radosław Gwis z łódzkiej policji.

    Policja przypomina, że głównymi przyczynami zdarzeń drogowych jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieustąpienie pierwszeństwa, nieprawidłowe wyprzedzanie i przejeżdżanie przejść dla pieszych oraz nieodpowiedzialne zachowania pieszych: nagłe wtargnięcie na jezdnię czy nagminne przekraczanie jezdni w miejscach niedozwolonych.

    W czasie długiego weekendu w całym kraju będą obowiązywać zakazy poruszania się po drogach samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów: 30 kwietnia (sobota) od godz. 18.00 do 22.00, 1 maja (niedziela) od godz. 8.00 do 22.00, 2 maja (poniedziałek) od godz. 18.00 do 22.00 oraz 3 maja (wtorek) od godz. 8.00 do 22.00.

    Udostępnij