• W środę, 27 kwietnia, na terenie całego kraju będą prowadzone działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Prędkość”. Policjanci ruchu drogowego skupią swoją uwagę na kierujących, którzy nie przestrzegają ograniczeń prędkości.

    Od wczesnych godzin porannych policjanci drogówki, szczególnie z grupy „SPEED”, będą prowadzić  kontrole pojazdów w tych miejscach, gdzie występuje największe zagrożenie wypadkami z tytułu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości. Mundurowi wykorzystywać będą pojazdy wyposażone w wideorejestratory, a także ręczne mierniki prędkości z wizualizacją. 

    Od lat prędkość jest jednym z decydujących czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadku drogowego i, co istotne, na  skalę jego skutków. Poruszając się po drogach nie zapominajmy, że kierujący, który nie stosuje się do określonych przepisami ograniczeń prędkości zagraża nie tylko sobie, ale także innym uczestnikom ruchu drogowego. Ma to wielkie znaczenie, gdy w zdarzeniu udział bierze pieszy, rowerzysta czy osoba kierująca hulajnogą. Apelujemy o przestrzeganie przepisów dotyczących prędkości nie tylko w dniu prowadzonej przez policjantów akcji, ale cały rok – mówi asp. sztab.  Marzanna Boratyńska z wydziału ruchu drogowego KWP w Łodzi.

    Udostępnij