• Od dziś, 15 kwietnia, do poniedziałku, 18 kwietnia, policjanci z województwa łódzkiego prowadzić będą działania „Wielkanoc 2022”.

    Mundurowi z łódzkiej drogówki mając na uwadze „centralne” położenie naszego województwa na mapie kraju, spodziewają się większego natężenia ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych, jakimi są autostrady i drogi ekspresowe.

    Funkcjonariusze patrolując drogi zwrócą uwagę nie tylko na przestrzeganie przepisów dotyczących prędkości czy trzeźwości, ale przede wszystkim skupią się na szeroko rozumianym bezpieczeństwie każdej z grup uczestników ruchu drogowego. Pod szczególny nadzór wezmą wszelkie wykroczenia popełniane wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego, szczególnie skupiając się na tych  najbardziej niebezpiecznych, do których należy m.in.  nieprawidłowe wyprzedzanie lub omijanie pojazdów przed lub na przejściach dla pieszych, a także nieustępowanie pierwszeństwa pieszym – mówi asp. sztab. Marzanna Boratyńska z wydziału ruchu drogowego KWP w Łodzi.

    Policja przypomina, że w okresie świąt obowiązuje zakaz poruszania się pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton (z wyłączeniem autobusów). Zakaz obowiązuje 16 kwietnia od godz. 18.00 do 22.00 oraz 17 i 18  kwietnia od godz. 8.00 do 22.00.

    Udostępnij