• Samorząd Województwa Łódzkiego dofinansowuje inwestycje w zieleń i sport i zachęca do organizacji wydarzeń i wypoczynku związanego z tymi aktywnościami.

  Województwo Łódzkie Ogrodem Polski – to nazwa programu i cel do osiągnięcia. Samorząd Województwa Łódzkiego chce zainteresować powiaty, miasta i miasteczka, żeby zazieleniali swoje tereny. Przeznacza na ten cel 3 mln zł zapraszając samorządy do konkursu.

  – Chcemy pomóc urządzić nasz region w sposób, o którym mówimy. Zazielenić go, sprawić, by był jeszcze piękniejszy niż jest – mówi marszałek Grzegorz Schreiber.

  Można zgłaszać pomysły tworzenia: ogrodów, parków, skwerów, ścieżek edukacyjnych, zielonych placów zabaw, czy obszarów zielonych przyjaznych ptakom i owadom. Na każdy z takich pomysłów można otrzymać do 150 tysięcy złotych.

  Ale to nie wszystko. Kolejne 2 mln zł zarząd województwa przeznaczył na działania edukacyjne poświęcone popularyzacji przyrody. Zaprasza do organizacji wycieczek, konkursów dla dzieci, festynów przyrodniczych.

  A kto woli spędzać czas na sportowo będzie mógł skorzystać z oferty na organizację imprez sportowych.

  Zarząd województwa przeznaczył właśnie na aktywny wypoczynek młodzieży 350 tys. zł. Pieniądze mogą zostać wykorzystane na organizację pikników i letniego wypoczynku połączonego ze sportem.

  Prawie 900 tys. zł zarząd przyznał na organizację wydarzeń sportowych w ramach budżetu obywatelskiego „Łódzkie na Plus”. Planuje się, że dzięki tym środkom zostanie zorganizowanych 25 imprez, w tym turnieje piłkarskie, spływy kajakowe, czy wakacje z siatkówką dla dzieci i młodzieży.

  Wydatki na sport domknął klamrą Sejmik Województwa przeznaczając 6,5 mln zł na dofinansowanie 75 inwestycji w ramach programu „Infrastruktura sportowa na PLUS”. Dzięki dofinansowaniu powstaną nowe boiska, siłownie, lodowisko, szkoły i hale sportowe otrzymają nowe wyposażenie.

  Udostępnij