• Policjanci z widawskiego komisariatu zatrzymali nietrzeźwego kierującego fordem, który spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia.

    28 marca 2022 roku o godzinie 18:35 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Osieczno, kierowca forda wjechał w tył poprzedzającego citroena z przyczepką. Według zgłaszającego, sprawca kolizji po przejechaniu kilkuset metrów zostawił samochód na chodniku, po czym uciekł w kierunku pobliskiego lasu. W związku z powyższym, policjanci pełniący wówczas służbę po dojechaniu na miejsce rozpoczęli poszukiwania uciekiniera. Niedaleko miejsca zdarzenia funkcjonariusze zauważyli leżącego na polu mężczyznę. Był to kierowca forda. Liczył, że nie zostanie zauważony przez policjantów. Szybko wyszło na jaw, że 53-letni mieszkaniec gminy Widawa był pijany. Badanie przeprowadzone przez mundurowych wykazało w jego organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Niebawem nieodpowiedzialny kierowca odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej. Grozi mu wysoka kara grzywny, zakaz prowadzenia pojazdów i kara więzienia.

    Kolejny raz przypominamy, że takie zachowanie jest bardzo niebezpieczne dla innych uczestników ruchu drogowego w tym pieszych. Pijany kierowca stanowi realne zagrożenie dla życia i zdrowia nie tylko swojego ale także innych osób.

    Kierowco! Piłeś alkohol nie prowadź samochodu!

    źródło: st. asp. Katarzyna Staśkowska

    Udostępnij