• Potrzeba 10 tysięcy złotych na zakup lunety termowizyjnej dla Iwana. To mieszkaniec Pabianic, który wrócił do Ukrainy, by walczyć w ochotniczych oddziałach.

    Koszt lunety termowizyjnej to około 10 tysięcy złotych. Taki sprzęt, bardzo potrzebny w walce z atakującymi w nocy wojskami rosyjskimi, niestety, nie jest dostępny w Ukrainie.

    „Iwan pracuje w Polsce od kilku lat. Kupił tu niedawno mieszkanie i był na ostatnim etapie starania się o obywatelstwo polskie. Mówił mi, że nie chce tam jechać, że się boi, ale czuje, że tak powinien. Robiliśmy już zbiórkę na wyposażenie, takie jak buty i odzież taktyczną. To Iwan już ma i dzięki temu jest tam sprawniejszy i skuteczniejszy. Problem jest w sprzęcie typowo wojskowym. Tego często brakuje. Iwan napisał do mnie z ogromną prośbą o wsparcie, gdyż często oddziały rosyjskie skradają się pod osłoną nocy, a wtedy Ukraińcy nie mogą ich dostrzec. Stają się bezbronni. Umierają” – czytamy w opisie zbiórki założonej przez zaangażowanego w pomoc Ukraińcom Michała Pietrzaka, aktywisty z Pabianic.

    Link do zbiórki: pomagam.pl/termowizordlaiwana

    foto: Michał Pietrzak

    Udostępnij