• W piątek, 25 marca, na YouTubie ruszył lokalny kanał popularno-edukacyjny. Dzięki niemu poznamy historyczne ciekawostki naszego regionu.

  Kanał „Po Drugiej Stronie Lustra” ma charakter popularno-edukacyjny. Jego misją jest rozbudzenie w widzach ciekawości otaczających ich miejsc pod kątem historycznym, a także promowanie ludzi i wydarzeń związanych z województwem łódzkim.

  Poznanie lokalnej historii pozwala na lepsze zrozumienie otaczającego nas świata. Dodatkowo, aby zachęcić widzów do wyjścia z domu i samodzielnego odwiedzenia prezentowanych miejsc, odcinki będą powiązane z grą terenową „Geocaching” – mówi Bernard Kokczyński, założyciel kanału „Po Drugiej Stronie Lustra”.

  Każdy odcinek będzie posiadać napisy w języku angielskim, aby widzowie nie znający polskiego również mogli poznać naszą historię. Premiera pierwszego filmu miała miejsce w piątek, 25 marca. Poświęcony jest on wielokulturowej historii niewielkiej miejscowości Wymysłów Francuski, położonej między Łaskiem a Pabianicami.

  Kolejne odcinki na kanale będą ukazywać się systematycznie. Poruszę w nich takie tematy, jak obrona gór Borowskich czy budowa polskiej linii umocnień Warty-Widawki – dodajeKokczyński. – Jest to mój pierwszy kanał na YouTube i zależy mi na dotarciu do jak największego grona odbiorców. Mimo że od strony naukowej, jak i zawodowej jestem związany z ekonomią i finansami, to historia była od zawsze moją pasją i chciałbym tą pasją zarażać innych.

  Link do kanału: https://www.youtube.com/channel/UCjWGCl233srteONGa-5fccA

  Link do pierwszego filmu: https://www.youtube.com/watch?v=VtU3Pc-XAQ4

  foto: YouTube/Po Drugiej Stronie Lustra

  Udostępnij