• Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał rowerzysta, którego zatrzymali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z łaskiej komendy. Zgodnie z nowymi przepisami mundurowi nałożyli na kierującego jednośladem mandat karny w wysokości 2500 złotych. Kolejny raz apelujemy o rozsądek i trzeźwość na drodze!

    Funkcjonariusze łaskiej drogówki podczas pełnienia służby w miejscowości Aleksandrówek zauważyli mężczyznę jadącego rowerem drogą DW 473. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że mężczyzna poruszał się „wężykiem”. Rowerzysta z trudem utrzymywał równowagę, swoim zachowaniem stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Mężczyzna nie zdawał sobie sprawy, że jest obserwowany przez stróżów prawa, którzy wkrótce zakończyli podróż rowerzysty zatrzymując go do kontroli. Mundurowi wyczuli od 28-latka silną woń alkoholu.  Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna ma ponad trzy promile alkoholu w organizmie. Nietrzeźwy rowerzysta otrzymał mandat karny w wysokości 2.500 złotych.

    Przypominamy, że zmiany w taryfikatorze, które weszły w życie 1 stycznia 2022 roku, wprowadziły między innymi wyższe kary za wykroczenia polegające na kierowaniu po użyciu alkoholu (między 0,2 promila a 0,5 promila). Z kolei jeśli kierujący jest w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi), zostanie ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

    Pamiętajmy, cyklista w konfrontacji z poruszającymi się samochodami nie ma żadnych szans. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg.

    st. asp. Katarzyna Staśkowska

    Udostępnij