• Przed dziećmi kolejne tygodnie nauki zdalnej. W ostatnich kilku latach już wielokrotnie dzieci uczyły się w ten sposób, dlatego tym razem nie będzie to dla nich zaskoczeniem. W praktycznie każdym domu, w którym są dzieci chodzące do szkoły, musiał powstać mniejszy lub większy kącik komputerowy, służący dzieciom i dorosłym za home office. Być może przedświąteczny czas prezentów to odpowiedni moment na to, aby pomyśleć o zakupie kilku przydatnych akcesoriów, które uczynią naukę zdalną jeszcze wygodniejszą i bardziej efektywną?

  Słuchawki z mikrofonem

  Nauka w domu nie zawsze jest łatwa, szczególnie jeśli w domu przebywają również inne dzieci. Hałas, który generują podczas zabawy, może utrudniać innym dzieciom naukę i zrozumienie poleceń wydawanych przez nauczyciela. Dodając do tego kiepską jakość głośników zewnętrznych, nauka zdalna może być bardzo wyczerpująca. Na szczęście można temu zapobiec w bardzo prosty sposób- kupując słuchawki z mikrofonem. Produkt ten cieszy się wielką popularnością i jest bardzo wygodny. W słuchawkach nausznych zastosowany został specjalny mikrofon na pałąku, który można dowolnie ustawiać względem ust, tak aby uzyskać najlepszą jakość dźwięku. Dodatkowo słuchawki z mikrofonem można zakupić w opcji bezprzewodowej, która bardzo ułatwia naukę. Koszt takiego sprzętu tominimum120 złotych wzwyż.

  Tablet

  Możemy zadać pytanie, po co dziecku tablet, skoro ma komputer. Jeśli jednak w domu jest kilkoro dzieci i tylko jeden komputer, to pogodzenie potrzeb wszystkich z nich może być trudne. Tablet może być furtką awaryjną, na której dziecko będzie czytać lektury, zadania lub prowadzić rozmowy z kolegami z klasy, próbując odrobić zadanie domowe. Decydując się na tablet, warto zwrócić uwagę na kilka spraw. Przede wszystkim powinien on być wyposażony w modem LTE, a nie tylko wi-fi. Dzięki temu będzie można korzystać na nim z Internetu również wtedy, kiedy jesteśmy poza sieciami wi-fi. Na przykład podczas wyjazdu na działkę rekreacyjną. Tablet można również wykorzystać do czytania e-booków, a także do zajęć zdalnych, kiedy trzeba coś recytować lub zabierać głos. Dodatkowo każdy tablet wyposażony jest w inne przydatne funkcje, takie jak np. aparat fotograficzny czy wbudowana pamięć o dużej pojemności.

  Pendrive lub dysk przenośny

  Nauka zdalna bardzo często wiąże się z koniecznością ściągania wielu dużych plików i przechowywania ich na dysku. Dysku, który nie zawsze ma wystarczającą pojemność lub z uwagi na współdzielenie go z innymi domownikami, pliki narażone są na przypadkowe skasowanie. Aby tego uniknąć, warto wyposażyć każde dziecko w jego osobisty pendrive lub dysk przenośny USB. Będzie on należał tylko do nich i po podłączeniu do komputera, można na nim zapisywać wszystkie pliki. Minimalna pojemność pendrive’a, który warto dziś kupić to 32 GB lub więcej. W przypadku dysków przenośnych zachęcamy do wyboru dysku SSD o pojemności 1TB. Ceny takich pendrive rozpoczynają się od ok. 50 złotych, natomiast ceny dysków twardych od300 złotych. Aby sfinansować zakup wszystkich wymienionych tutaj akcesoriów do nauki zdalnej, potrzebna może być pożyczka online. Nie wahaj się jej wziąć, kiedy w grę wchodzi edukacja twoich dzieci. Jest to najlepiej oprocentowana inwestycja ze wszystkich możliwych. W przyszłości twoje dzieci będą ci wdzięczne za to, że umożliwiłeś im naukę na wysokim poziomie i zapewniłeś wszystko, co konieczne, aby mogła być realizowana.

  Udostępnij