• Sezon narciarski się zaczyna – to ten moment, na który czeka bardzo wiele osób. W tym roku te oczekiwania są szczególne ze względu na to, że zeszłoroczny sezon właściwie był całkowicie stracony przez pandemię. Otwarcie stoków będzie więc wielkim świętem dla miłośników jazdy na nartach. Przygotowania do sezonu w pełni, dlatego osoby, które chcą szusować na nartach już powinny pomyśleć o tym, by samemu również przygotować się do tego sezonu. Warto między innymi zaplanować kierunek swojego wyjazdu, uwzględnić ubezpieczenie, pomyśleć o tym, by znaleźć odpowiedni dla siebie sprzęt. 

  Gdzie zaplanować wyjazd na narty w Europie? 

  Jeśli ktoś planuje wyjazd po Europie to będzie najlepszy moment, by pomyśleć o rezerwowaniu właściwego miejsca na taki wyjazd. W Polsce oczywiście z roku na rok trasy są coraz lepsze, ale jeśli ktoś zastanawia się nad tym gdzie na narty w europie (więcej na ubezpieczeniaonline.pl) powinien zwrócić uwagę na takie kraje jak:

  • Włochy
  • Francja
  • Austria 
  • Szwajcaria

  Nie powinno budzić to zaskoczenia. Te kraje mające bezpośredni dostęp do Alp są tym miejscem, gdzie warunki dla narciarzy są najlepsze. Istnieje wiele kurortów ze stacjami narciarskimi. Jednocześnie dostępne tam stoki są zróżnicowane pod względem trudności więc zarówno początkujący jak i zaawansowany narciarz znajdzie takie miejsca, gdzie będzie mógł bawić się w doskonałych warunkach i korzystać z tych możliwości jakie dają kurorty narciarskie w UE. 

  Przygotowanie do wyjazdu na narty 

  Planując wyjazd na narty warto się do tego odpowiednio przygotować pamiętając między innymi o tym, że w przypadku wyjazdu do innego kraju warto pomyśleć o dodatkowym zabezpieczeniu własnych interesów. Dlatego między innymi doskonałym wyborem będzie oferta https://www.ubezpieczeniaonline.pl/narciarskie/artykuly/0.html gdzie prezentowane są oferty ubezpieczycieli, którzy w swojej ofercie mają przygotowaną produkty specjalnie dla narciarzy.

  W ramach tej oferty można zapoznać się z bogatą ofertą ubezpieczeń dostępnych dla miłośników nart. Szukając polisy warto zwrócić uwagę na to jakie koszty pokrywa ubezpieczyciel uwzględniając takie elementy jak:

  • koszty ratowania po wypadku 
  • koszty leczenia
  • koszty rehabilitacji 
  • zabezpieczenie sprzętu
  • ubezpieczenie bagażu 

  W każdej polisie dla narciarza te elementy powinny się znajdować, jednocześnie warto zwrócić uwagę na warunki umowy jaką proponuje ubezpieczyciel pamiętając miedzy innymi o tym, by sprawdzić do jakiej kwoty ubezpieczenie będzie obowiązywało. 

  Dlaczego EKUZ nie wystarczy? 

  Niektórzy pewnie zapytają dlaczego jadąc do krajów w UE nie wystarczy mieć karty EKUZ. Ona faktycznie zapewnia ochronę dla ubezpieczonych w Polsce, natomiast jest to ochrona na poziomie gwarantowanym przez NFZ a może się to okazać niewystarczające, dlatego niektórzy zalecają wykupienie ubezpieczenia dla narciarzy także w przypadku szusowania w Polsce. Tym bardziej warto o tym pomyśleć wyjeżdżając za granicę, tak by w pełni zabezpieczyć swoje interesy w momencie, gdy dojdzie do nieszczęśliwego wypadku. 

  Udostępnij