• Przyczepy stanowią istotny element wyposażenia firm remontowo-budowlanych. Istnieje kilka modeli dostępnych na rynku i może być trudno wybrać najlepszy z nich, aby spełnić wszystkie potrzeby nowoczesnego biznesu. Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze przyczepy budowlanej? Jakie są najważniejsze parametry? Podpowiadamy.

  Przyczepy budowlane – co trzeba o nich wiedzieć?

  Obecnie produkowane przyczepy wyróżniają się zastosowaniem zaawansowanych technologii. Część z nich wyposażono w system stabilizacji przechyłów (RSS) oraz elektroniczny system hamowania (EBS). Nie bez znaczenia są również liczne ułatwienia podnoszące komfort eksploatacji. Wiele ciekawych rozwiązań znajduje się w modelach marki Wielton. Na co zwrócić uwagę, decydując się na zakup przyczepy budowlanej?

  Dzisiejsze przyczepy wyróżniają się zastosowaniem zaawansowanej technologii. Niektóre z nich wyposażone są w system stabilizacji przechyłów (RSS) oraz elektroniczny system hamowania (EBS). Istnieje również szereg funkcji zwiększających komfort użytkowania. W modelach Wieltona jest wiele ciekawych rozwiązań. Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie przyczepy budowlanej?

  • Długość, wysokość, kubatura

  Do najważniejszych punktów należą właściwości techniczne, w tym masa własna, długość, wysokość i kubatura. Parametry te muszą być dostosowane do zastosowania, profilu działalności i rodzaju przewożonych towarów.

  • Liczba i typ osi

  Możesz wybrać pomiędzy pojazdami z 2 lub 3 osiami. Osie BPW są najlepszym wyborem, ponieważ charakteryzują się wysoką wytrzymałością i stosunkowo niską masą, co przekłada się na większą ładowność.

  • Rodzaj zawieszenia

  Zawieszenia mechaniczne są bardzo dobrym rozwiązaniem. Charakteryzują się one wysoką odpornością na uszkodzenia. Nadają się do stosowania w trudnych warunkach.

  • Instalacja wywrotu

  Jednym z zalecanych rozwiązań są systemy hydrauliczne. Umożliwiają one sprawny rozładunek materiałów.

  • Materiał wykonania

  Przyczepy muszą być trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, dlatego zazwyczaj wykonuje się je z wysokowytrzymałej stali.

  • Bezpieczeństwo eksploatacji

  Aby zwiększyć bezpieczeństwo, zaleca się wybór przyczep z praktycznym wyposażeniem. Ciekawymi rozwiązaniami są np. zaczepy uniemożliwiające otwarcie klapy bagażnika lub siatki chroniące tylne światła.

  • Komfort obsługi

  Producenci oferują rozmaite udogodnienia poprawiające komfort obsługi. Świetnie sprawdza się m.in. składana drabinka, która ułatwia pracownikom dostanie się do pojazdu.

  Postaw na przyczepy budowlane znanych producentów!

  Decydując się na inwestycje w przyczepy budowlane, warto zwrócić uwagę na markę. Najlepiej wybierać modele znanych producentów. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się pojazdy polskiej firmy Wielton. Wieluński producent działa na rynku od 1996. Słynie z wprowadzania nowoczesnych technologii. Dodatkowo wdraża liczne usprawnienia zwiększające komfort eksploatacji. Marka dysponuje także rozwiniętym zapleczem serwisowym. Do flagowych produktów Wielton zalicza się przyczepa budowlana Rigid Master PS_3W o kubaturze wynoszącej 16 lub 20 m3. Pojazd wyposażono w 12-tonowe osie BPW oraz zawieszenie mechaniczne.

  Udostępnij