• Potrzeba jedynie 3000 zł i będziecie mogli podziwiać w lipcu 2022 roku wystawę poświęconą husytom. Pomóż nam w dokończeniu realizacji tego wydarzenia – apelują członkowie Towarzystwa Miłośników Dziejów Pabianic.

  TMDP chce zorganizować w przyszłym roku wystawę poświęconą husytom i sojuszowi jaki został zawarty z nimi w 1432 roku w Pabianicach. Potrzeba na to środków finansowych.

  Husyci, niepokorni mieszkańcy średniowiecznych Czech. Co mają wspólnego z naszym miastem, dlaczego i kiedy tu byli? Poświęciliśmy wiele godzin naszej pracy i przygotowań, żeby odpowiedzieć na te pytania, aby zaprezentować Wam wyjątkowe wydarzenie w dziejach Pabianic. Materiały są już gotowe, leżą i czekają, wystarczy je wydrukować. Właśnie w tym elemencie prosimy o pomoc – mówią Miłośnicy.

  Zebrać trzeba 3.000 zł. W zamian za wsparcie otrzymamy wyjątkowy kalendarz.

  – W zamian za wsparcie Towarzystwa w jego misji przygotowaliśmy kalendarz na nowy rok. W 2022 mija 80 lat od tragicznych wydarzeń likwidacji pabianickiego getta. Towarzystwo bierze udział w upamiętnieniu tych tragicznych wydarzeń i kalendarz jest pierwszym tego elementem. Kalendarz poświęcony jest mieszkańcom miasta pochodzenia żydowskiego, miejscom, gdzie mieszkali, uczyli się, modlili.  Wspierając naszą organizację, pomożesz nam w zaprezentowaniu wyjątkowej wystawy. Jednocześnie otrzymasz wyjątkowy kalendarz – dodają członkowie TMDP.

  Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/pabianice1432

  foto: TMDP

  Udostępnij