• Intrygujące ksiązki z Empika – tytuły Historyczne

  Wydaje Ci się, że książki historyczne nie są zbyt interesującą propozycją czytelniczą? Po lekturze tego artykułu z całą pewnością zmienisz zdanie. Prezentujemy przegląd intrygujących książek historycznych dostępnych w sklepie Empik, od których naprawdę ciężko jest się oderwać.

  Historia świata, której jeszcze nie poznałeś

  Chcesz poznać najciekawsze wydarzenia z historii świata bez sięgania po podręcznik? A może interesują Cię nietuzinkowe historie, o których na pewno nie usłyszałeś w szkole? Jeśli tak, to polecamy Ci między innymi książkę pt. „Czarna owca medycyny. Nieopowiedziana historia psychiatrii”, którą napisał Jeffrey A. Lieberman – były szef Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Jest to historia psychiatrii bez cenzury. Dowiesz się z niej, jak wyglądały początki tej gałęzi medycyny, gdy choroby psychiczne próbowano zwalczać za pomocą śpiączki insulinowej, gorączki malarycznej lub lobotomii… „Czarna owca medycyny” to książka, która wciąga jak niejedna powieść detektywistyczna, a jednocześnie uczy i pokazuje trudności, z którymi musieli mierzyć się niegdyś psychiatrzy oraz ich pacjenci.

  Inna książka, którą przeczytasz z wypiekami na twarzy, to portret wielkiego wynalazcy, który zelektryzował świat. „Tesla. Geniusz na skraju szaleństwa” W. Bernarda Carlsona przybliży Ci sylwetkę ekscentrycznego naukowca, jakim był Nikola Tesla, którego nazywa się twórcą współczesnego świata. Przyczynił się do rewolucji elektrycznej, która diametralnie zmieniła życie ludzi na przełomie XIX i XX wieku. Nie wiesz, czym Tesla zasłużył sobie na miano geniusza oraz dlaczego był na skraju szaleństwa? Z książka Carlsona dowiesz się nad jakimi wynalazkami pracował ten amerykański inżynier i jednocześnie poznasz jego fascynującą osobowość.  

  Wiele podobnych tytułów, po które warto sięgnąć znajdziesz na stronie – „Gazetka promocyjna Empik”.

  Literatura historyczna, która wstrząsa

  Ponoć najbardziej utalentowani pisarze nie potrafią wymyślić takich wstrząsających historii, jakie pisze życie. Zwłaszcza jeśli chodzi o literaturą wojenną. „Sekretny dziennik Holokaustu” to opowieści pisane przez młodą dziewczynę w niemieckim obozie pracy. Nonna Bannister przyznała się swojej rodzinie o istnieniu swoich pamiętników dopiero chwilę przed jej śmiercią w 2004 roku. Dzięki autorkom książki wspomnienia Nonny nabrały kształtu, który porusza, przemawia do wyobraźni i rozdziera serce.

  Inna książka, która na długo zostanie w Twojej pamięci to „Kobiety z bloku 10. Eksperymenty medyczne w Auschwitz”. Ci, którym udało się przeżyć obozowe piekło są źródłem wstrząsających historii, o tym, co działo się w Oświęcimiu. W jednym z bloków w obozie pracy, bloku nr 10, wykonywano przerażające eksperymenty medyczne na ludziach. W książce poznasz oprawców, a także ich ofiary, bo to właśnie osoby, które przeżyły eksperymenty opowiedziały autorowi książki swoje historie.

  Historia współczesna

  Nie interesują Cię wydarzenia sprzed kilku wieków i wolisz dowiedzieć się czegoś ciekawego o współczesnym świecie? Wśród bestsellerów znajdziesz pozycje, takie jak „Nadchodzi III Wojna Światowa” Jacka Bartosiaka i Piotra Zychowicza. Geopolityk i publicysta historyczny zastanawiają się w swojej książce, czy świat stoi na krawędzi nowej, nuklearnej wojny. Jeśli tak, to czy Stany wypowiedzą wojnę Chinom? Jaki będzie udział Polski w nowym konflikcie? Na jakich sojusznikach możemy polegać? Brzmi interesująco? Sięgnij po tę pozycję, aby poznać przemyślenia autorów na te intrygujące tematy.

  Jeśli natomiast odczuwasz braki w wiedzy na temat konfliktu zbrojnego na Bliskim Wchodzie, sięgnij po „Kontakt. Polskie spec służby w Afganistanie”. Jest to zbiór wspomnień autora z wojny w Afganistanie. Otwiera oczy na wiele ważnych kwestii. Książka ta została napisana w sposób bezpośredni, bez ubarwień i politycznej poprawności. Autor posługuje się brutalnym, męskim językiem, bez „cackania” się z odbiorcą. Jeśli nie przeszkadza Ci taka forma, „Kontakt. Polskie spec służby w Afganistanie” będzie dla Ciebie kawałkiem porządnej, rzetelnej literatury o tym, jak wojna na Bliskim Wschodzie wygląda w rzeczywistości.

  Udostępnij