• Jutro (9 października) o godz. 14.00 na placu przy OSP Kazimierz odbędzie się piknik charytatywny dla chorego Miłoszka Rybickiego.

  Miłoszek (ur. 31 marca br.) ma śmiertelną wadę serduszka – zrośnięcie pnia płucnego z ubytkiem przegrody międzykomorowej i naczyniami krążenia obcego (MAPCA). Rodzice zbierają pieniądze na zagraniczną operację. Brakuje im jeszcze 1.295.470,85 zł.

  Przyszedł na świat zaledwie 31 marca tego roku, taki maleńki, kruchy… Od razu wiedzieliśmy, że zrobimy dla niego wszystko! Jednak dziś okazuje się, że nasze wszystko to za mało… Miłoszek ma ciężką wadę serca, która może go zabić! Lekarze prowadzący naszego synka zgodnie twierdzą, że operacja za granicą to jedyna nadzieja, by Miłoszek żył.Czas ucieka… Trwają konsultacje z klinikami w Genewie i Stanford, niebawem poznamy kosztorysy operacji. Wiemy już, że będzie to kolosalna suma – nawet kilka milionów złotych… Dlatego już teraz błagamy o pomoc – pomóż nam ocalić życie synka!” – napisali w opisie zbiórki w serwisie siepomaga.pl zrozpaczeni rodzice Miłoszka.

  Na jutrzejszym pikniku przewidzianych jest masę atrakcji: miniZOO z alpakami, malowanie twarzy, kolorowe warkoczyki dla najmłodszych, dmuchańce, pokaz i nauka tańca flamenco, grill i grochówka, piwo z nalewaka, stoiska ze słodkościami, kawa i herbata oraz dyskoteka. Przyjadą motocykliści z Polskiego Związku Motorowego. Będzie stoisko Związku Rezerwistów Wojska Polskiego sekcja Pabianice wraz ze strzelnicą i niespodziankami.

  – Będą również pokazy „starych” samochodów, zajęcia z dziećmi, loteria fantowa oraz mnóstwo ciekawych licytacji: wejścia do restauracji, koszulki klubowe z podpisami, wiele zabawek dla dzieci i ciekawych przedmiotów dla tych starszych – dodaje st. kpt. Michał Kuśmirowski, naczelnik wydziału operacyjnego KP PSP Pabianice.

  Osobą udzielającą szczegółowych informacji jest druhna Sylwia Czołczyńska z OSP Kazimierz (nr tel. 668-964-344).

  Link do zbiórki dla Miłoszka: https://www.siepomaga.pl/serce-milosza

  Udostępnij