• „Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta w banku” – to tytuł konkursu ogłoszonego przez ZUS w ramach realizacji kampanii informacyjno-edukacyjnej „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”.

  Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i szkół wyższych.

  – Zadaniem uczestników jest przedstawienie korzyści z posiadania konta w banku i zachęcenie w pomysłowy sposób swoich bliskich do założenia takiego konta i korzystania z niego online – mówi Monika Kiełczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa łódzkiego.

  Prace można przygotować w zależności od wieku i poziomu szkoły w czterech kategoriach: plakat, komiks, film, infografika/materiał multimedialny. Można wykonać je indywidualnie lub zbiorowo.

  – Konto w banku jest bezpieczne i wygodne. Korzystanie z internetu i bankowości elektronicznej nie jest wcale takie trudne. Najtrudniejszy jest ten pierwszy krok. Jeśli seniorom pomogą go wykonać młodsi, zachęcając ich do korzystania z bankowości elektronicznej, to będzie to piękny przykład współpracy międzypokoleniowej. Dzięki temu przed seniorami otworzą się nowe możliwości, jak zakupy przez internet, możliwość opłaty rachunków bez wychodzenia z domu, elektroniczny kontakt z urzędami. Trzymając pieniądze na koncie, emeryci nie staną się ofiarami oszustów, którzy często, podszywając się pod pracowników administracji lub różnych instytucji, okradają emerytów z gotówki – przekonuje rzeczniczka.

  Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 29 października, natomiast same prace należy przekazać do ZUS do 10 grudnia. Pula nagród dla laureatów wynosi 35 tys. zł.

  Szczegółowe informacje na temat konkursu dostępne są na stronie internetowej zus.pl/konkursbzb oraz u koordynatorów ds. komunikacji społecznej i edukacji w każdym oddziale ZUS w całej Polsce.

  Udostępnij