Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

| December 4, 2021

Scroll to top

Top

Skradziono mu motorower. Znalazł go w internecie. -

Skradziono mu motorower. Znalazł go w internecie.

Mieszkaniec gminy Lutomiersk zgłosił na policję włamanie do garażu, z którego skradziono mu motorower wart ponad 2.000 złotych. Jeszcze tego samego dnia na jednym z portali internetowych mężczyzna znalazł ogłoszenie z motorowerem wyglądem przypominającym ten skradziony. Pokrzywdzony przekazał tę informację konstantynowskim policjantom, którzy skontaktowali się z ogłoszeniodawcą pochodzącym z powiatu poddębickiego.

– Tamtejsi funkcjonariusze podczas przeszukania jego posesji odnaleźli skradziony motorower – mówi nadkom. Joanna Szczęsna z pabianickiej policji. – Ustalili, że mężczyzna zakupił go po zaniżonej cenie od znajomego. Ten z kolei nabył trefny towar od jeszcze innej osoby.

Ostatni z wymienionych mężczyzn zgłosił się 6 czerwca do pabianickiej komendy i przyznał do kradzieży motoroweru i jeszcze do innego włamania, jakiego dokonał pod koniec maja na terenie gminy Lutomiersk. Wówczas z pomieszczenia gospodarczego skradł elektronarzędzia i sprzęt ogrodniczy wart w sumie ponad 5.000 zotych.

– Policjanci podczas przeszukania jego posesji odzyskali w całości skradzione mienie. 24-latek odpowie za kradzież z włamaniem, za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności – dodaje policjantka. – Natomiast pozostali dwaj mężczyźni odpowiedzą za paserstwo.