Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

| December 4, 2021

Scroll to top

Top

Oszustwa na „Netflixa” -

Oszustwa na „Netflixa”

Policja ostrzega: w ostatnim czasie internetowi przestępcy podszywają się pod popularny serwis streamingowy ,,Netflix” i wyłudzają pieniądze.

Oszustwa ,,cartingowe” polegają na nieuprawnionym wykorzystaniu danych z karty bankomatowej lub kredytowej do formularza strony, złudnie przypominającej serwis Netflix.

Sprawcy przesyłają mailem do pokrzywdzonego wiadomość, której treść wskazuje na wygaśnięcie subskrypcji konta Netflix, informując tym samym o konieczności aktualizacji danych karty płatniczej przypisanej do konta. W wiadomości znajduje się również link, który po kliknięciu ,,przenosi” użytkownika na stronę złudnie przypominającą wcześniej wspomniany serwis – mówi nadkom. Joanna Szczęsna z komendy. – Po wprowadzeniu danych przez użytkownika oszuści dokonują nieuprawnionych transakcji przy użyciu danych z karty wpisanych przez pokrzywdzonego, które w większości przypadków nie podlegają reklamacji przez bank.

Policjanci proszą więc, aby uważać przy opłacaniu Netflixa. Pod żadnym pozorem nie należy udostępniać wspomnianych danych. Należy zachować czujność, gdyż kliknięcie w spam wysyłany przez cyberprzestępców grozi utratą pieniędzy.