Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

| December 4, 2021

Scroll to top

Top

Bezpieczny długi weekend -

Bezpieczny długi weekend

Od środy do niedzieli (2-6 czerwca) policjanci prowadzą działania „Boże Ciało 2021”. Priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym drogami naszego województwa.

Działania poprzedzi ogólnopolska akcja „Kaskadowy pomiar prędkości” zaplanowana na środę, 2 czerwca.

– Policjanci będą pełnić służbę w radiowozach oznakowanych, nieoznakowanych z wideorejestratorami oraz na motocyklach nieprzerwanie do niedzieli, 6 czerwca – mówi st. sierż. Agnieszka Jachimek. – Zwrócą szczególną uwagę na przekroczenia dopuszczalnej prędkości, sprawdzą stan trzeźwości kierujących, skontrolują, czy wszyscy używają pasów bezpieczeństwa, a także w jaki sposób przewożeni są najmłodsi pasażerowie. Będą reagować na wszystkie wykroczenia popełniane w ruchu drogowym, zwrócą uwagę także na pieszych, rowerzystów. Sprawdzą stan techniczny pojazdów ich obowiązkowe wyposażenie i prawidłowe zamocowanie przewożonego ładunku czy bagaży.

Policjanci będą się przyglądać m.in. jak zostały przyswojone „nowe” przepisy ruchu drogowego, które weszły w życie 20 maja i 1 czerwca – w szczególności te nadające pierwszeństwo pieszemu wchodzącemu i będącemu na przejściu, ale również, czy piesi stosują się do zakazu korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas przechodzenia przez jezdnię.

– Sezon motocyklowy w pełni, więc policjanci będą także czujnym okiem przyglądać się temu, jak kierujący samochodami i motocyklami wywiązują się ze swoich obowiązków na drodze. Warto tu przypomnieć ogólnie znane hasło skierowane do kierujących samochodami, które brzmi: „Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie…” – dodaje policjantka.