Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

| December 4, 2021

Scroll to top

Top

Wakacje z bonem turystycznym -

Wakacje z bonem turystycznym

Na wykorzystanie bonu turystycznego jest czas do końca marca 2022 roku.

Za pomocą bonu można zapłacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorców turystycznych lub organizacje pożytku publicznego na terenie Polski. Można go wykorzystać do opłacenia np. pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym czy pobytu na obozie sportowym.

Od tego roku bonem można płacić nie tylko za noclegi, ale także jednodniowe wycieczki bez noclegu pod warunkiem, że w ramach wycieczki jej organizator turystyczny oferuje co najmniej dwie różne usługi, mogą to być np. przejazd autokarem i zwiedzanie muzeum.

Polski Bon Turystyczny jest wsparciem nie tylko dla polskich rodzin, ale także dla branży turystycznej, która ucierpiała w wyniku COVID-19.

– Bonem można płacić podmiotom, które zarejestrowały się na liście Polskiej Organizacji Turystycznej. Jest z czego wybierać, bo do tej pory ponad 22,2 tys. podmiotów zgłosiło się do programu i honoruje płatności bonami. W województwie łódzkim jest ich 456 – informuje Monika Kiełczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa łódzkiego. – Można je znaleźć na liście dostępnej na stronie bonturystyczny.polska.travel/lista-podmiotow.

Bon przyznawany jest na każde dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy z programu „Rodzina 500 plus”. Dotyczy to także dzieci, których rodzice pobierają świadczenie rodzinne za granicą i „500 plus” im się nie należy. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością przysługuje dodatkowy bon w wysokości 500 zł.

Bon jest dostępny na profilu PUE ZUS rodzica, który posiada prawo do świadczenia „500 plus”. Można go aktywować w dowolnym momencie, np. na kilka dni przed planowanymi wakacjami. Po aktywacji bonu na adres e-mail przekazany zostanie kod obsługi płatności, za pomocą którego płacimy podmiotowi turystycznemu. Kiedy dokonamy płatności bonem, otrzymamy potwierdzenie tej płatności SMS-em.

W przypadku pytań o bon turystyczny należy kontaktować się ze specjalną całodobową infolinią pod numerem telefonu 22 11 22 111.