• Święto gminy Lutomiersk stoi pod znakiem zapytania.

    W rozporządzeniu Rady Ministrów z 6 majaw sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii wprowadzono możliwość organizacji zbiorowych form kultury i rozrywki bez udziału publiczności do 5 czerwca.

    Konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego i przedstawiony harmonogram luzowania obostrzeń ożywił nasze nadzieje na organizację tegorocznych Dni Lutomierska 2021 – mówią włodarze gminy. – Niestety, opublikowane rozporządzenie stawia nasze święto pod wielkim znakiem zapytania.

    Jak dodają urzędnicy, wielu organizatorów ościennych gmin przenosi imprezy na jesień. Eksperci do spraw zdrowia podkreślają, że zgromadzenia nie będą możliwe, dopóki szczepionka nie zostanie rozpowszechniona w ciągu 12-18 miesięcy. Ich zdaniem, imprezy kulturalne i koncerty będą odmrażane jako ostatnie. Patrząc realistycznie, mówimy najwcześniej o jesieni 2021.

    Prosimy o wykazanie zrozumienia dla tej wyjątkowej sytuacji. Wierzymy, że przez ostatnie lata, kiedy wspólnie tworzyliśmy to wspaniałe wydarzenie, dostarczyliśmy wielu niezapomnianych chwil i jeszcze w tym roku ponownie spotkamy się na Dniach Lutomierska – przekazały władze gminy.

    Udostępnij