• Dla uczestników konkursu przewidziano atrakcyjne nagrody finansowe i rzeczowe.

  Celem „ogródkowej rywalizacji” jest m.in. zachęcenie mieszkańców województwa łódzkiego do uprawy warzyw, owoców, ziół i roślin miododajnych na działkach i w przydomowych ogródkach czy propagowanie idei rolnictwa ekologicznego.

  Kategorie tematyczne konkursu to „Ogród” (podzielony na kategorie tematyczne: „Ładne kwiatki”, czyli ogród kwiatowy; „Królowa ula”, czyli ogród jako oaza dla pszczół i pszczołowatych; „Niezłe ziółko”, czyli ogród ziołowo-warzywny; „Sielski-anielski”, czyli ogród z tradycyjnymi odmianami drzew, krzewów i krzewinek owocowych) oraz „Działka” (podzielony na takie same kategorie tematyczne).

  W ramach konkursu uczestnicy prezentują projekt aranżacji ogrodu albo działki w jednej, wybranej przez siebie kategorii tematycznej, na maksymalnie 10 zdjęciach zapisanych
  w formacie JPG, w rozdzielczości umożliwiającej dokonanie oceny tej aranżacji (minimalna rozdzielczość zdjęć to 1280×720) oraz poprzez opis projektu w formie pliku WORD lub PDF, w którym należy wskazać m.in. zastosowane rozwiązania techniczne czy scharakteryzować nasadzoną roślinność.

  By wziąć udział w konkursie, należy  wypełnić i przesłać do organizatora elektroniczny formularz zgłoszeniowy zamieszczony na stronie internetowej: lodzkie.pl/rolnictwo/konkurs-na-ogrody-i-ogrodki-wojewodztwa-lodzkiego oraz niezbędne pliki.

  Termin nadsyłania projektów upływa 15 sierpnia o godzinie 23.59. W przypadku pytań należy kontaktować się mailowo bądź telefonicznie:konkurs.rolnictwo@lodzkie.pl, tel.: 42 291 97 67, 42 663 35 62, 42 291 97 46.

  Udostępnij