• Przestrzeganie obostrzeń i szczepienia to aktualnie jedyny sposób na ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa, opanowanie sytuacji i powrót do normalności – mówią funkcjonariusze.

  Policja nie ustanawia prawa, jest natomiast powołana do reagowania na brak przestrzegania obowiązujących przepisów, w tym także wprowadzonych przez rząd obostrzeń sanitarnych – mówi st. sierż. Agnieszka Jachimek. – W walce o powrót do stanu przed epidemią wspieramy służby sanitarne i przede wszystkim medyków, którym za ten heroiczny trud dziękujemy.

  Od początku pandemii na terenie województwa łódzkiego zmarło 4.014 osób, a zakażonych zostało 165.354, w tym ponad 700 ostatniej doby.

  Skala zachorowań, niestety, jest nadal duża, co mimo zmęczenia wymaga od wszystkich wspólnej odpowiedzialności za zdrowie swoje i innych – tłumaczy funkcjonariuszka. – Od ponad roku kontrolujemy przestrzeganie wprowadzonych dla bezpieczeństwa sanitarnego zakazów i nakazów. Reagujemy na zgłoszenia od zaniepokojonych mieszkańców, prowadzimy także działania z własnej inicjatywy. Niestety, nadal nie wszyscy poważnie i odpowiedzialnie podchodzą do zagrożenia.

  Policja przypomina, że dla zwiększenia dystansu i bezpieczeństwa sanitarnego ustanowiony został zakaz działalności polegającej m.in. na prowadzeniu dyskotek i klubów nocnych, siłowni, klubów i centrów fitness, usług hotelarskich czy sal zabaw dla dzieci. Nie wolno organizować zgromadzeń i imprez.

  Apeluje także do opiekunów dzieci, aby mieli na uwadze istniejącą sytuację epidemiologiczną i występujące zagrożenie. Rozsądniej jest zaplanować dzieciom zajęcia rekreacyjne na świeżym powietrzu i ograniczyć możliwość zarażenia. Do szpitali bowiem trafiają pacjenci w coraz młodszym wieku.

  Pamiętajmy, że próbując obejść przepisy, narażamy przede wszystkim zdrowie i życie swoje oraz innych. To cena zdecydowanie wyższa niż grzywna jaką zapłacimy – dodaje st. sierż. Jachimek. – Bezpieczeństwo sanitarne jest teraz priorytetem. Wszystko po to, aby wrócić do normalnego funkcjonowania, czego sobie i mieszkańcom naszego województwa życzymy.

  Udostępnij