Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

| March 2, 2021

Scroll to top

Top

No Comments

Nowy radiowóz dla policjantów z Łasku -

Nowy radiowóz dla policjantów z Łasku

Policjanci pełniący służbę na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Łasku otrzymali nowy radiowóz. Oznakowany Volkswagena Caddy został zakupiony z budżetu Komendy Głównej Policji. Nowy nabytek będzie wykorzystywany w codziennej pracy przez policjantów Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego i przyczyni się do wzrostu poczucia bezpieczeństwa u mieszkańców powiatu.

5 lutego 2021 roku flotę Komendy Powiatowej Policji w Łasku zasilił nowy radiowóz marki Volkswagen Caddy. Pojazd będzie wykorzystywany w codziennej służbie przez policjantów z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego i posłuży zarówno do patrolowania miasta jak i terenu podległego KPP Łask.

Pojazd zakupiono w całości z budżetu Komendy Głównej. Napędzany jest ponad 130 konną jednostką benzynową o pojemności 1.4 litra z automatyczną skrzynią biegów. Samochód posiada najnowocześniejsze wyposażenie ułatwiające pracę policjantów oraz zwiększające bezpieczeństwo podczas użytkowania. Został wyposażony m.in. w klimatyzację, blaty do sporządzania dokumentacji, duży zestaw ratownictwa medycznego oraz przedział do przewozu osób zatrzymanych.

Radiowóz trafił już do policjantów z Wydziału Prewencji łaskiej komendy. Dzięki temu pojazdowi wchodzącemu w skład modernizacji policyjnej floty, poprawie ulegną warunki służby łaskich policjantów. Radiowóz będzie wykorzystywany w ramach codziennej służby, co z pewnością przełoży się na zwiększenie skuteczności prowadzonych działań oraz wzmocni poczucie bezpieczeństwa mieszkańców.

źródło i foto :kpp łask

 

Wstaw komentarz