Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

| March 2, 2021

Scroll to top

Top

No Comments

Działania "Pirat" z udziałem policjantów z Łasku -

Działania „Pirat” z udziałem policjantów z Łasku
20 stycznia 2021 roku na terenie trzech sąsiadujących ze sobą powiatów: pabianickiego, łaskiego i bełchatowskiego policjanci, w tym z łódzkiej grupy „SPEED”, przeprowadzili działania pod nazwą „PIRAT”.

Działania „Pirat” mają na celu zdyscyplinowanie kierujących, którzy rażąco naruszają przepisy ruchu drogowego, w tym przekraczają nadmiernie prędkość. Piraci drogowi stanowią największe zagrożenie bezpieczeństwa na polskich drogach, a przekraczanie prędkości jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych. Dlatego na drogi wytypowanych powiatów województwa łódzkiego skierowano większą liczbę funkcjonariuszy ruchu drogowego, w tym policjantów łódzkiej grupy „SPEED”.

Patrole wyposażone były w radiowozy nieoznakowane z video-rejestratorami oraz oznakowane z laserowymi miernikami prędkości. Policjanci skontrolowali 223 pojazdy, ujawniając 235 wykroczeń w ruchu drogowym. W 178 przypadkach przyczyną było przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Z tego powodu 13 kierowców utraciło uprawnienia na okres 3 miesięcy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym. Funkcjonariusze nałożyli 193 mandaty karne i skierowali 4 wnioski o ukaranie do sądów. Policjanci przypominają, że prędkość należy zawsze dostosowywać do obowiązujących przepisów, warunków drogowych i atmosferycznych, ale także własnych umiejętności.

Wstaw komentarz