Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

| March 2, 2021

Scroll to top

Top

No Comments

Ukryty helikopter, jacht i skuter wodny -

Ukryty helikopter, jacht i skuter wodny

Trzy osoby podejrzane o celowe ukrywanie majątku przed wierzycielami i jedna podejrzana o przywłaszczenie mienia przedsiębiorstwa zostały zatrzymane przez zduńskowolskich policjantów wspieranych przez łódzkich kontrterrorystów. Decyzją sądu jedna jest aresztowana na 3 miesiące, a pozostałe oddane pod dozór policji oraz muszą wpłacić kilkudziesięciotysięczne poręczenia majątkowe.

Sprawa swój początek miała w lipcu 2018 roku, gdy do Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli wpłynęło zawiadomienie dotyczące oszustwa na 180.000 złotych dokonanego przez 46-letniego mieszkańca powiatu pabianickiego na szkodę jednej z łódzkich spółek.

– Policjanci pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Sieradzu rozpoczęli skrupulatne gromadzenie dowodów w tej sprawie. Analizowali wyciągi z Krajowego Rejestru Sądowego spółek, wypisy z ksiąg wieczystych nieruchomości oraz wszystkie operacje finansowe mające znaczenie dla tej sprawy – mówi sierż. szt. Łukasz Bednarek, rzecznik prasowy KPP w Zduńskiej Woli.

Śledczy przeanalizowali postępowania komornicze, w których przewijał się podejrzewany w sprawie mężczyzna.

W niedzielę, 10 stycznia, realizując postanowienie prokuratury, policjanci weszli na teren posesji, gdzie zamieszkiwał podejrzany i zatrzymali go. W tych działaniach funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli byli wspierani przez policjantów z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Łodzi.

– W trakcie przeszukania działki, zabudowań mieszkalnych i gospodarczych zabezpieczyli mienie o wielkiej wartości, między innymi helikopter, kilkunastometrowy jacht, skuter wodny, luksusowe zegarki, sprzęt komputerowy oraz tak zwane koparki krypto-walut – dodaje rzecznik. – Mundurowi odnaleźli również 5.000 złotych oraz broń gazową i amunicję, którą zatrzymany posiadał bez zezwolenia.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów ukrywania mienia przed wieloma wierzycielami i unikania spłaty zobowiązań oraz nielegalnego posiadania broni, co zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Sąd Rejonowy w Sieradzu na wniosek Prokuratury Okręgowej w Sieradzu aresztował go na 3 miesiące.

 Ustalenia śledczych doprowadziły również do zatrzymania 46-latki z Łodzi i 38-latka z Pabianic, którzy pomagali głównemu podejrzanemu w ukrywaniu majątku przed wierzycielami, udostępniając mu swoje konta bankowe. W trakcie przeszukania w miejscach ich zamieszkania policjanci odnaleźli ponad 100.000 złotych oraz sprzęt komputerowy, który posłuży jako dowód w sprawie.

Nie był to koniec zatrzymań. W poniedziałek, 11 stycznia, do tej sprawy zatrzymany został również 48-latek z Łodzi, który odpowie za przywłaszczenie niemal 135.000 złotych z mienia przedsiębiorstwa, którego finansami się zajmował.

Cała trójka decyzją prokuratora została oddana pod dozór policji. Ponadto muszą wpłacić poręczenia majątkowe. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Wstaw komentarz