Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

| January 26, 2021

Scroll to top

Top

No Comments

Rząd łagodzi obostrzenia

Rząd łagodzi obostrzenia

Od dzisiejszego dnia,  5 stycznia, rząd dopuści możliwość przebywania dzieci na świeżym powietrzu w godzinach 8.00 – 16.00 bez opieki osób dorosłych.

Na poniedziałkowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał, że rząd dokonał przeglądu obostrzeń i chce zaproponować pewne złagodzenia.

– Mieliśmy bardzo dużo wniosków dotyczących sytuacji, że mamy okres ferii, które, niestety, nie są tymi prawdziwymi feriami, które mogliśmy spędzać w górach, na śniegu, zjeżdżając na nartach. Dlatego chcielibyśmy dać możliwość korzystania ze świeżego powietrza. Chcemy dopuścić możliwość przebywania dzieci na świeżym powietrzu w godzinach 8.00 – 16.00 bez opieki ze strony dorosłych – poinformował Niedzielski. – Jesteśmy w krytycznym okresie, który zdecyduje, czy po 17 stycznia będziemy mogli dokonać kroku idącego w kierunku poluzowania lub – jeżeli sytuacja się pogorszy – nawet przewidywany jest ewentualny wariant obostrzeń.

Minister zapewnił, że złagodzenie obostrzenia dotyczącego dzieci będzie przygotowane w dzisiejszym rozporządzeniu Rady Ministrów.

Wstaw komentarz