rp_logo_01

Mój ŁaskRozrywka

Koncert noworoczny

Koncert noworoczny

Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza na wirtualny koncert Karoliny Cichej i Spółki na rozpoczęcie 2021 roku! Podczas występu będzie można posłuchać tradycyjnych pieśni pogranicza w autorskich interpretacjach. 1 stycznia o godz. 19.00 zapraszamy na kanał YouTube „Niepodległa”  i na profile Facebook „Niepodległa” oraz „Niepodległa. Miejsce spotkań”.

Koncert noworoczny

Na dobre rozpoczęcie 2021 roku Karolina Cicha i Spółka wykonają utwory z płyty Tany. Materiał na niej zebrany jest dialogiem tradycji ze współczesnością. Karolina Cicha sięga po formy typowe dla regionu pogranicza. Traktując muzykę etniczną z szacunkiem, wzbogaca ją o współczesne efekty dźwiękowe i taneczne. Będzie można usłyszeć rootsowe uderzenie bębnów, polkę i sambę, a nawet elementy technotransu i rapu.

Warstwa wizualna koncertu została opracowana w oparciu o materiały archiwalne sprzed stu lat. Dzięki wyjątkowej scenografii widzowie będą mieli okazję przenieść się w czasy dwudziestolecia międzywojennego, przyjrzeć twórczości artystycznej i życiu codziennemu ówczesnych mieszkańców Polski. 
 

 

Tradycyjne pieśni pogranicza

Tradycyjne pieśni pogranicza wykonali Karolina Cicha i Spółka. Podczas koncertu wystąpią:

  • Karolina Cicha – śpiew, akordeon, bas
  • Karolina Matuszkiewicz – suka biłgorajska, kemancze, śpiew
  • Mateusz Szemraj – cymbały, saz
  • Patrycja Betley – instrumenty perkusyjne, śpiew

Gościnnie pojawi się także Karolina Czarnecka.

Serdecznie zapraszamy do oglądania na kanale YouTube „Niepodległa” i na profilach Facebook „Niepodległa” oraz „Niepodległa. Miejsce spotkań” 1 stycznia o godz. 19.00!

Udostępnij

O autorze