Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

| May 16, 2021

Scroll to top

Top

Koncert dla papieża -

Koncert dla papieża

Sejm i Senat ustanowił rok 2020 Rokiem Świętego Jana Pawła II. Już niebawem w Łasku gwiazdy Polskiej Opery Kameralnej uczczą pamięć Papieża Polaka. Burmistrz Łasku Gabriel Szkudlarek oraz proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia NMP i św. Michała Archanioła w Łasku ks. kan. Piotr Pirek zapraszają na koncert, który przybliży osobę Karola Wojtyły – Jana Pawła II oraz jego związki z kulturą, muzyką i teatrem.

Niezwykły spektakl pt. „Szumią Jodły na Gór Szczycie” zostanie zaprezentowany publiczności w kolegiacie łaskiej w dniu 11.10.2020 r. o godz. 19.00.

Wstęp wolny.

Koncert został dofinansowany z budżetu gminy Łask.

 

Celem projektu pt. „Szumią Jodły” jest przedstawienie najpopularniejszych i najpiękniejszych pieśni kompozytorów polskich i włoskich – między innymi – takich jak „Maki”, „Ave Maria” oraz arie i fragmenty z oper „Straszny Dwór”, „Halka” Stanisława Moniuszki, które cechują silne zabarwienie patriotyczne.

Ojciec Święty Jan Paweł II kochał teatr – w czasach szkolnych sam grał w amatorskich przedstawieniach, recytował wiersze, a potem w czasie okupacji był związany z Teatrem Rapsodycznym, a jego życiową pasją był właśnie teatr.

Ojciec Święty Jan Paweł II był również wielbicielem Teatrów Operowych i Muzycznych, a szczególne miejsce w jego sercu zajmował nasz narodowy kompozytor Stanisław Moniuszko twórca „Halki” „Strasznego Dworu” oper – na których Karol Wojtyła często bywał.

Podczas koncertu wszystkie pieśni, arie, duety oraz sceny zbiorowe, wybitni polscy artyści zaprezentują w pięknych kostiumach przygotowanych specjalnie do realizacji tego projektu.