Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

| March 5, 2021

Scroll to top

Top

No Comments

Maseczki zostaną zniesione? -

Maseczki zostaną zniesione?

Dziś lub jutro ma zostać podjęta decyzja, czy dalej po ulicach musimy poruszać się, używając maseczek. Trwają również rozmowy nad zniesieniem kolejnych etapów obostrzeń.

 

Od 16 kwietnia obowiązkowo musimy nosić w przestrzeni publicznej maseczki. Czy prawo jest respektowane? Odpowiedzmy sobie sami. Na ulicy i w sklepach widać wiele osób, które się do niego nie stosują. Dlaczego? Wszyscy skarżą się na trudności w oddychaniu.

Nad zniesieniem obostrzeń w kwestii ich noszenia debatuje rząd. Padają propozycje, by znieść je w województwach, gdzie jest mały współczynnik zachorowań. Dalej będą obowiązywać w miejscach zamkniętych.

 

26 kwietnia zespół zarządzania kryzysowego ma omawiać temat znoszenia dalszych obostrzeń. W IV etapie odmrażania gospodarki mają zostać otwarte kluby fitness, siłownie, salony tatuażu, kina, teatry. Ogólnopolskie media podają, że prawdopodobny termin to 1 czerwca.

Jednak nie wszystkie usługi będą dostępne od razu. Obostrzenia mają być zmniejszane stopniowo. I mogą potrwać nawet pół miesiąca. W połowie czerwca ma być możliwość organizowania wesel do 50 osób.

Wstaw komentarz