• Ulica Warszawska nabrała barw. Wszystko za sprawą najnowszej inwestycji Starostwa Powiatowego.

   

  Na parkingu naprzeciwko policji pojawiły się ogromne donice. Nawiązują do barw powiatu łaskiego. Żółć i czerwień zdecydowanie ożywiły wyremontowany plac. Posadzono w nich jabłonie kwitnące i platany.

  – Chcemy, żeby powiat nabierał barw. Już w ubiegłym roku zakupiliśmy donice, następnie zastanawialiśmy się, jakie rośliny w nich posadzić. Wiosną udało nam się doprowadzić inwestycje do końca – mówi starosta Piotr Wołosz. 

  Całe zadanie kosztowało około 20 tys. zł. Starosta inspirował się rozwiązaniami stosowanymi w innych gminach. To nic dziwnego, ponieważ robi tak wiele samorządów. Udowodniono przy tym, że upiększenie miasta nie musi wiele kosztować, by wyglądało to efektownie.

  W planach starostwa jest również ustawienie ławek obok donic, żeby stworzyć miejsce, w którym mieszkańcy chętnie usiądą i się zrelaksują na świeżym powietrzu.

  Powiat chciałby również wprowadzić kolorowy akcent do ronda przy urzędzie. Prawdopodobnie pojawią się tam również takie donice.

  – Mieliśmy w planach ubarwić także inne gminy. Niestety, sytuacja związana z koronawirusem krzyżuje trochę plany. Jeżeli jednak starczy pieniędzy w budżecie, na pewno takie inwestycje będą realizowane – kończy starosta.

  Udostępnij