Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

| March 5, 2021

Scroll to top

Top

3 komentarze

Kolorowe donice upiększają Łask -

Kolorowe donice upiększają Łask

Ulica Warszawska nabrała barw. Wszystko za sprawą najnowszej inwestycji Starostwa Powiatowego.

 

Na parkingu naprzeciwko policji pojawiły się ogromne donice. Nawiązują do barw powiatu łaskiego. Żółć i czerwień zdecydowanie ożywiły wyremontowany plac. Posadzono w nich jabłonie kwitnące i platany.

– Chcemy, żeby powiat nabierał barw. Już w ubiegłym roku zakupiliśmy donice, następnie zastanawialiśmy się, jakie rośliny w nich posadzić. Wiosną udało nam się doprowadzić inwestycje do końca – mówi starosta Piotr Wołosz. 

Całe zadanie kosztowało około 20 tys. zł. Starosta inspirował się rozwiązaniami stosowanymi w innych gminach. To nic dziwnego, ponieważ robi tak wiele samorządów. Udowodniono przy tym, że upiększenie miasta nie musi wiele kosztować, by wyglądało to efektownie.

W planach starostwa jest również ustawienie ławek obok donic, żeby stworzyć miejsce, w którym mieszkańcy chętnie usiądą i się zrelaksują na świeżym powietrzu.

Powiat chciałby również wprowadzić kolorowy akcent do ronda przy urzędzie. Prawdopodobnie pojawią się tam również takie donice.

– Mieliśmy w planach ubarwić także inne gminy. Niestety, sytuacja związana z koronawirusem krzyżuje trochę plany. Jeżeli jednak starczy pieniędzy w budżecie, na pewno takie inwestycje będą realizowane – kończy starosta.

Komentarze:

  1. AINOWI

    Swietnie że po wycięciu 9 LIP Pan Starosta uporał się z betonem (kostką brukową),któr(a)y się ujawnił po wycięciu drzew przy okazji budowy ronda przy Starostwie w Łasku.
    Miejmy nadzieję że NIE BĘDZIE TAKICH DECYZJI JUŻ WIĘCEJ.! kTO W starostwie ODPOWIADA ZA ZIELEŃ WG.OBOWIĄZKÓW SŁUŻBOWYCH?

  2. DORIAN

    Z piwkiem w ręku na ławeczce na przeciw policji. Tak. Piękna inwestycja ;D

  3. Jak się wycina drzewa to trzeba je później kupować w donicach. W czasie rewitalizacji rynku drzew nie wycinano. Mój Łask jak nawet nie pisze o inwestycjach UM to i tak stara się nieudolnie kąsać.

Wstaw komentarz