Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

| September 21, 2020

Scroll to top

Top

3 komentarze

Kolorowe donice upiększają Łask

Kolorowe donice upiększają Łask

Ulica Warszawska nabrała barw. Wszystko za sprawą najnowszej inwestycji Starostwa Powiatowego.

 

Na parkingu naprzeciwko policji pojawiły się ogromne donice. Nawiązują do barw powiatu łaskiego. Żółć i czerwień zdecydowanie ożywiły wyremontowany plac. Posadzono w nich jabłonie kwitnące i platany.

– Chcemy, żeby powiat nabierał barw. Już w ubiegłym roku zakupiliśmy donice, następnie zastanawialiśmy się, jakie rośliny w nich posadzić. Wiosną udało nam się doprowadzić inwestycje do końca – mówi starosta Piotr Wołosz. 

Całe zadanie kosztowało około 20 tys. zł. Starosta inspirował się rozwiązaniami stosowanymi w innych gminach. To nic dziwnego, ponieważ robi tak wiele samorządów. Udowodniono przy tym, że upiększenie miasta nie musi wiele kosztować, by wyglądało to efektownie.

W planach starostwa jest również ustawienie ławek obok donic, żeby stworzyć miejsce, w którym mieszkańcy chętnie usiądą i się zrelaksują na świeżym powietrzu.

Powiat chciałby również wprowadzić kolorowy akcent do ronda przy urzędzie. Prawdopodobnie pojawią się tam również takie donice.

– Mieliśmy w planach ubarwić także inne gminy. Niestety, sytuacja związana z koronawirusem krzyżuje trochę plany. Jeżeli jednak starczy pieniędzy w budżecie, na pewno takie inwestycje będą realizowane – kończy starosta.

Komentarze:

  1. AINOWI

    Swietnie że po wycięciu 9 LIP Pan Starosta uporał się z betonem (kostką brukową),któr(a)y się ujawnił po wycięciu drzew przy okazji budowy ronda przy Starostwie w Łasku.
    Miejmy nadzieję że NIE BĘDZIE TAKICH DECYZJI JUŻ WIĘCEJ.! kTO W starostwie ODPOWIADA ZA ZIELEŃ WG.OBOWIĄZKÓW SŁUŻBOWYCH?

  2. DORIAN

    Z piwkiem w ręku na ławeczce na przeciw policji. Tak. Piękna inwestycja ;D

  3. Jak się wycina drzewa to trzeba je później kupować w donicach. W czasie rewitalizacji rynku drzew nie wycinano. Mój Łask jak nawet nie pisze o inwestycjach UM to i tak stara się nieudolnie kąsać.

Wstaw komentarz