• Policjanci na terenie powiatu łaskiego cały czas czuwają nad przestrzeganiem wprowadzonych ograniczeń. W działaniach wspierają ich również żołnierze WOT. Funkcjonariusze wspólnie egzekwują przestrzeganie ograniczeń związanych z epidemią Covid-19. Większa ilość mundurowych to możliwość skontrolowania większej ilości osób poddanych kwarantannie, a także miejsc, w których mieszkańcy mogliby się gromadzić.

    Mundurowi stoją na straży nowych regulacji prawnych. Od kilkunastu już dni w działaniach wspierają ich żołnierze WOT. Patrolują ulice całego powiatu, docierają do miejsc, gdzie istnieje ryzyko pojawienia się grupujacych zwolenników spędzania wolnego czasu na łonie natury. Funkcjonariusze sprawdzają czy mieszkańcy przestrzegają nowych przepisów, które obowiązują obywateli w związku z ogłoszoną epidemią koronawirusa. Reagują na każdy przypadek łamania prawa i apelują o pozostanie w domach. Osoby, które lekceważą zakazy muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Na terenie powiatu łaskiego mieszkańcy stosują się do ograniczeń wprowadzonych stanem epidemii. Przypadki, gdzie mundurowi musieli reagować należą do sporadycznych. Każdego dnia mundurowi sprawdzają też czy osoby objęte kwarantanną stosują się do zaleceń. W trakcie takich sprawdzeń zawsze pytają czy osobie objętej kwarantanną nie jest potrzebna pomoc.

    Przypominamy, że zgodnie z regulacjami prawnymi począwszy od 1 kwietnia 2020 roku osoby przemieszczające się po ulicach muszą zachowywać od siebie bezpieczny odstęp wynoszący co najmniej 2 metry. Podróżując środkami komunikacji publicznej należy pamiętać, że ilość pasażerów w pojeździe nie może przekroczyć połowy liczby miejsc siedzących – obowiązek ten dotyczy również przewoźników prywatnych. Natomiast osoby poniżej 18 roku życia mogą wychodzić z domu wyłącznie pod opieką osoby dorosłej. Parki i skwery sa zamknięte. Policjanci w trakcie codziennej służby sprawdzają czy mieszkańcy stosują się do ograniczeń i uregulowań wprowadzonych stanem epidemii. Na ulicach naszego powiatu każdego dnia słychać policyjne apele „Zostań w domu”.

    W środę, 15 kwietnia 2020 roku na ulicach Łasku można było spotkać policyjny radiowóz z OPP Łódź wyposażony w system nagłośnieniowy LRAD (głośniki zaopatrzone w specjalny moduł, dzięki któremu można emitować dźwięk o wysokiej częstotliwości), przez który jest odtwarzany komunikat. W ten sposób funkcjonariusze apelują do wszystkich o pozostanie w domach, nie gromadzenie się i nie opuszczanie domu bez uzasadnionej potrzeby. Ograniczanie kontaktu z innymi osobami minimalizuje ryzyko zakażenia.

    Udostępnij