• Na szczęście nie wykazano żadnego zakażonego koronawirusem. Niemniej, 20 osób przechodzi kwarantannę domową. Mają absolutny zakaz opuszczania miejsca zamieszkania.

  Wczoraj informowaliśmy, że starosta  Piotr Wołosz, ma zamiar utworzyć miejsca kwarantanny w obiektach szkół w: Ostrowie, Sędziejowicach oraz „Elektryku”.  Na ten sam krok zdecydował się również Michał Włodarczyk, wójt gminy Widawa, który takie miejsce przewiduje w ŚDS w Dąbrowie Widawskiej. 

  Z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej otrzymaliśmy informacje, że w domowej kwarantannie objętych jest 20 mieszkańców powiatu łaskiego. 74 ma nadzór epidemiologiczny.

  Osoby poddane kwarantannie bezwzględnie muszą znajdować się w domu i nie mogą nigdzie wychodzić (nawet z psem lub na zakupy). Za złamanie takiego zakazu grozi kara do 5 tys. zł. Kontrolowani są przez funkcjonariuszy KPP Łask, którzy sprawdzają, czy faktycznie przebywają oni w domu.

  Funkcjonariusze w godz. od 6.00 do 22.00 przynajmniej raz kontrolują, czy takie osoby faktycznie znajdują się w domu. Muszą oni mieć kontakt wzrokowy. W praktyce wygląda to tak, że pokazują się przez okno lub wychodzą na podwórko. Zachowywane są wszelkie środki bezpieczeństwa – informuje Katarzyna Staśkowska, rzecznik prasowy KPP Łask.

  Kto nie musi, niech nie wychodzi z domu, szczególnie osoby starsze. Z pomocą rusza Wspólny Łask, który oferuje pomoc.

  Udostępnij