Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

| July 12, 2020

Scroll to top

Top

No Comments

20 osób poddanych kwarantannie, 74 mieszkańców ma nadzór epidemiologiczny!

20 osób poddanych kwarantannie, 74 mieszkańców ma nadzór epidemiologiczny!

Na szczęście nie wykazano żadnego zakażonego koronawirusem. Niemniej, 20 osób przechodzi kwarantannę domową. Mają absolutny zakaz opuszczania miejsca zamieszkania.

Wczoraj informowaliśmy, że starosta  Piotr Wołosz, ma zamiar utworzyć miejsca kwarantanny w obiektach szkół w: Ostrowie, Sędziejowicach oraz „Elektryku”.  Na ten sam krok zdecydował się również Michał Włodarczyk, wójt gminy Widawa, który takie miejsce przewiduje w ŚDS w Dąbrowie Widawskiej. 

Z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej otrzymaliśmy informacje, że w domowej kwarantannie objętych jest 20 mieszkańców powiatu łaskiego. 74 ma nadzór epidemiologiczny.

Osoby poddane kwarantannie bezwzględnie muszą znajdować się w domu i nie mogą nigdzie wychodzić (nawet z psem lub na zakupy). Za złamanie takiego zakazu grozi kara do 5 tys. zł. Kontrolowani są przez funkcjonariuszy KPP Łask, którzy sprawdzają, czy faktycznie przebywają oni w domu.

Funkcjonariusze w godz. od 6.00 do 22.00 przynajmniej raz kontrolują, czy takie osoby faktycznie znajdują się w domu. Muszą oni mieć kontakt wzrokowy. W praktyce wygląda to tak, że pokazują się przez okno lub wychodzą na podwórko. Zachowywane są wszelkie środki bezpieczeństwa – informuje Katarzyna Staśkowska, rzecznik prasowy KPP Łask.

Kto nie musi, niech nie wychodzi z domu, szczególnie osoby starsze. Z pomocą rusza Wspólny Łask, który oferuje pomoc.

Wstaw komentarz