Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

| July 12, 2020

Scroll to top

Top

2 komentarze

Starosta szykuje miejsca na kwarantannę, Wspólny Łask zrobi zakupy i zawiezie do lekarza, policja apeluje do … przestępców!

Starosta szykuje miejsca na kwarantannę, Wspólny Łask zrobi zakupy i zawiezie do lekarza, policja apeluje do … przestępców!

W powiecie łaskim dalej nie odnotowano przypadku zakażenia koronawirusem. Kilkadziesiąt osób podjętych zostało kwarantannie. Organizacja Wspólny Łask apeluje, by osoby starsze zostały w domu, wolontariusze zrobią im zakupy.

Sztab kryzysowy w powiecie łaskim działa na pełnych obrotach. Starosta Piotr Wołosz podjął decyzję o utworzeniu miejsc przeznaczonych do kwarantanny. Na taki krok zdecydował się również Michał Włodarczyk, wójt  gminy Widawa.

Miałyby one zostać zorganizowane w szkołach w: Ostrowie, Sędziejowicach oraz w byłym „Elektryku”, a także w ŚDS w Dąbrowie Widawskiej. Znalazłyby się w nich osoby, które wracają zza granicy.

Podchodzimy do tego poważnie. Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której osoba wracająca do naszego kraju, mieszkająca w bloku wielorodzinnym, odbywa tam kwarantannę. To rodzi wielkie ryzyko – tłumaczy Piotr Wołosz.

Czekamy jeszcze na oficjalne dane sanepidu, ale udało nam się ustalić, że osób odbywających kwarantannę (w samym Łasku) jest ponad 20. Bezwzględnie muszą znajdować się w domu i nie mogą nigdzie wychodzić (nawet z psem lub na zakupy). Za złamanie takiego zakazu grozi kara do 5 tys. zł. Kontrolowani są przez funkcjonariuszy KPP  Łask, którzy sprawdzają, czy faktycznie przebywają oni w domu. 

Funkcjonariusze w godz. od 6.00 do 22.00 przynajmniej raz kontrolują, czy takie osoby faktycznie znajdują się w domu. Muszą oni mieć kontakt wzrokowy. W praktyce wygląda to tak,  że pokazują się przez okno lub wychodzą na podwórko. Zachowywane są wszelkie środki bezpieczeństwa – informuje Katarzyna Staśkowska, rzecznik prasowy KPP Łask.

Kto nie musi, niech nie wychodzi z domu, szczególnie osoby starsze. Z pomocą rusza Wspólny Łask, który oferuje pomoc.

„Na froncie walki z koronawirusem, Ekipa Wspólnego Łasku od dnia 18.03 od godziny 17.00 każdego dnia, aż do odwołania, udostępnia bezpłatnie samochód do przewozu osób i towarów, dla osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych w powiecie łaskim. Przywieziemy zakupy, zawieziemy do rodziny, lekarza itd. Potrzebujecie pomocy, znacie kogoś kto jej potrzebuje, dzwońcie. Tel. 511 437 522. Dbajcie o siebie”.

Osoby mogą również zgłaszać miejscowym ośrodkom opieki społecznej prośbę o dokonanie zakupów, czy przekazanie żywności. Informujemy jednak, że zostały zamknięte wszystkie miejskie targowiska!

Tymczasem na oficjalnym profilu polskiej policji pojawił się… apel do przestępców.
„Z powodu pandemii COVID-19, która wywołała panikę, a na nas nałożyła wiele nowych zadań i czasami nieprzewidywalne zachowania wielu osób oczekujących od nas i innych służb ciągłej pomocy, prosimy o zaprzestanie wszelkich działań przestępczych/haniebnych/niegodziwych do odwołania.
Docenimy spodziewaną współpracę związaną z powstrzymaniem się od popełniania przestępstw i wykroczeń i już z góry dziękujemy za współpracę oraz zrozumienie. Powiadomimy oddzielnym komunikatem, kiedy będzie można wrócić do codziennej działalności przestępczej, kontynuując dalej starą zagrywkę policjant-złodziej”.

 

Komentarze:

 1. Arkadiusz

  Pojawiają się pytania na ile jest przygotowana ta kwarantanna w miejscach do tego wyznaczonych?
  -Czy zapewnione będzie wyżywienie? Ile i jaka forma?
  -Czy pobyt w kwarantannie będzie odpłatny? Jeśli tak to ile i za co?
  -Czy zapewniona będzie czysta pościel?
  -Czy można będzie skorzystać np; z czajnika?
  -Czy będzie możliwość korzystania z sieci internetowej ( WI-FI)?
  Skoro się coś planuje to należy rozwiać wszelkie wątpliwości. Nie wystarczy ludzi pozamykać niczym w więzieniu. Zresztą ludzie odbywający kare w więzieniu mają wszystko za darmo.
  Proszę o odpowiedzi na te i inne pytania które się nie pojawiły.

 2. Pan sobie nie wyobrażasz?! A gdzie na kwarantannie znajdują się obecnie osoby ,które wracają do kraju jak nie u siebie w domu. Starosto obudź się!

Wstaw komentarz