• Studenci Politechniki Łódzkiej stworzyli propozycję zagospodarowania działki po byłym przedszkolu w Kolumnie.

   

  Koncepcje stworzyli studenci: Krzysztof Galant, Agnieszka Hoja, Łukasz Janczyk, Anna Pachnik, Bartłomiej Piechota, Kamil Szczepaniak. Opiekunem grupy jest dr inż. arch. Włodzimierz Witkowski. Opracowanie powstało z inicjatywy Stowarzyszenia Nasza Kolumna.

  Dla tego terenu stworzono cztery koncepcje. Pierwsza zakłada wybudowanie amfiteatru. Dzięki niemu można byłoby organizować imprezy plenerowe, kulturalne. Druga to park linowy, który świetnie wpasowałby się w leśny klimat Kolumny. Trzecia to ogromny plac zabaw ze zjeżdżalniami, huśtawkami, leśnym domkiem, w absolutnie nowoczesnym wydaniu. Czwarta propozycja przeznaczona jest dla młodzieży, dla której można byłoby stworzyć pumptrack, taki jak w pobliskich Pabianicach.

  Propozycje (za pomocą portali społecznościowych) zostały przedstawione mieszkańcom Kolumny. Spotykały się z pozytywnym odzewem, ale społeczność przekazała również swoje pomysły na zagospodarowanie tego terenu.

  – Proponuję uporządkować teren, porobić alejki i postawić osiedlową tężnię. Po tej stronie Kolumny mieszka zdecydowanie mniej dzieci, które zresztą mogą wyskakać się na orliku i na placu przy szkole. Osoby starsze, młodsze zresztą też, chętnie posiedzą w takim miejscu, a okoliczni mieszkańcy będą mieli spokój – napisała jedna z internautek.

  Oczywiście to, póki co, propozycje, za których realizacją muszą iść odpowiednie środki. Wszystko zależy więc od władz Łasku i radnych. Biorąc pod uwagę ostatni rzut funduszy unijnych, można byłoby pozyskać środki na realizacje tych pomysłów.

  To jednak nie wszystko, ponieważ studenci mają stworzyć również koncepcję na działkę przy tzw. małym stawie oraz na terenie „Pod Bykiem”.

  Kolumna propozycje

  Udostępnij