Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

| July 10, 2020

Scroll to top

Top

12 komentarzy

Zrzutka na teren Pod Bykiem?

Zrzutka na teren Pod Bykiem?

Jacek Raczkowski, radny powiatowy, proponuje, by mieszkańcy … wykupili teren Pod Bykiem. Wystarczy przeznaczyć kilkadziesiąt złotych. On sam deklaruje, że poświęci na to swoją dietę radnego.

Taki komentarz radnego pojawił się na profilu Sylwestra Florczaka. Radny udostępnił nasz post, który relacjonował posiedzenie sesji Rady Miejskiej. Poprosił nas również o udostępnienie pewnych faktów. Publikujemy treść jego oświadczenia: Radny Miejski, Sylwester Florczak jest po stronie mieszkańców, pragnę by zachować dostęp do plaży, skoro OSP nie chce sprzedać działki Gminie a Gmina nie chce jej kupić. Zawsze może spróbować odkupić działkę Powiat. Radny z Kolumny widzi inne zagrożenie, o którym jest cisza. Rada Dzielnicy przesłała do Studium trzy wnioski które gwarantują że nie tylko ten teren ale też działka po starej szkole i starym przedszkolu oraz mały staw będą przeznaczone na tzw przestrzeń publiczną to Kolumna zyska upragniony cel. Proszę nad tym się skoncentrować, to jest cel Radnego z Kolumny i rzeszy ludzi którym dobro Kolumny jest bardzo bliskie.

W załączniku wysłał pisma dotyczące m.in. jego wniosków do studium, by tereny: Pod Bykiem, przy Małym Stawie oraz po przedszkolu, stały się przestrzeniami publicznymi oraz dokument, w którym zwraca się z prośbą, by gmina wykupiła część tego terenu.

Nasz artykuł wywołał wiele komentarzy, ale jak się również okazuje i … pomysłów. Pod jednym z postów radny Jacek Raczkowski, napisał, by mieszkańcy sami zrzucili się na tę działkę.: „Liczyłem to. 3300 osób uprawnionych do głosowania, czyli dorosłych wpłaci po 45 zł i uzbiera się suma 150 tys zł. Nie ma informacji o cenie, jedynie z plotek. Jeśli doliczylibyśmy kwotę zerwania umowy to sądzę, że 50 zł na mieszkańca powinno wystarczyć. Deklaruję całą miesięczną dietę radnego aby odciążyć innych. Po coś ja biorę! Wykup najlepiej na stowarzyszenie lub urząd, ale przyszły nabywca będzie miał również problemy organizacyjne. Niemniej można to wszystko uregulować. Dopuszczam w moich myślach powołanie stowarzyszenia nowego, aby nie sugerowała moja wypowiedź, iż mam kogoś na myśli”

Z jednej strony popieramy inicjatywę i będziemy ją promować. Gdyby się jednak nad tym głębiej zastanowić, nasuwa się jedna myśl.  Przykre jest to, że mieszkańcy muszą zrzucać się na teren, który tak naprawdę dostali w prezencie od Janusza Szweycera. Cały czas uważamy jednak, że ogromnym błędem byłoby pozbywać się terenu, który ma ogromny potencjał. Wystarczy jednak dobra wola OSP. 

Komentarze:

 1. Ty lepiej pilnuj dzieci na basenie żeby się nie potopiły bo jesteś według wielu najmniej przykładającym się instruktorem Wodnika.

  • No i poszedł pocisk w kierunku Raczkowskiego. Ciekawe czy się odniesie, hehe

 2. Ciekawe co mój łask napisze o Starostwie, które zorganizowało imprezę noworoczną w kolumnie park powiat Pabianice. Gdyby Burmistrz tak zrobił pierwsza strona nosiłaby tytuł-burmistrz wyprowadza kasę z gminy.

  • Administrator

   Radzimy uważnie czytać naszą gazetę, pisaliśmy obszernie o spotkaniu noworocznym, ponieważ otrzymaliśmy na nie zaproszenie.

 3. Apolityczna

  Panie Raczkowski, skoro piszesz Pan, że możesz oddać swoją dietę na wykupienie plaży Pod Bykiem, bo jak to Pan piszesz na Facebook: ” Po coś ją biorę! „, to przeznaczaj Pan tą dietę na potrzeby Kolumny każdego miesiąca! Skoro po coś Pan ją bierzesz to rozumiem, że właśnie po to. Wszyscy jednak wiemy, że to tylko zwykły populizm, zwykła zagrywka…
  ” Po coś ją biorę! ” – dobre! Czekam na pomysły wykorzystania tej diety.

 4. Oczywiście że dostaliście zaproszenie żeby dobrze pisać o Starostwie.

 5. Główną waszą pożyją jest Burmistrz i na nim skupiacie siły. Jaz zwykle jesteście super obiektywni.

  • Administrator

   Ktoś chyba wydał decyzję o warunkach zabudowy i był to właśnie burmistrz! Szkoda, że nie widzicie jak chwalimy inicjatywy gminy Łask

 6. Patowa sytuacja z tą działką Pod Bykiem… Każdemu oberwie się rykoszetem i każdy będzie obstawał przy swoim!

 7. Piotr

  Nie ma winnego? Jak nie ma? Mój Łask winien!!!!

 8. Halina

  Ja tam nie widzę żeby gazeta trzymała którąś stronę. Za to widzę, kto najczęściej używa pod adresem Mojego Łasku określeń szmatławiec i szmata. To tak jakby nazwać Panie pracujące w gazecie szmatami. Pięknie, pewno wszyscy marzą o tym aby ich córki czy wnuczki tak nazywać. Pewnie można zawsze zmienić zawód na przykład na sekretarkę w złobku, oczywiście bez wiedzy tatusia.

 9. Tak tak Mój Łask bardzo obiektywny jest, na każdym kroku można to zauważyć. Wystarczy przejrzeć 20 ostatnich numerów. Halinka idź do kościółka pomódl się i nie grzesz.

Wstaw komentarz


Warning: Unknown: open(/tmp/sess_35mad6gb3mnnkns9fgnb6q7vb7, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0