• Przez jeden dzień można wcielić się w rolę wójta gminy Sędziejowice. Jak to możliwe? Wystarczy wziąć udział w licytacji WOŚP. 

    Już w niedzielę gramy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  Tradycyjnie finał będzie organizowany również w gminie Sędziejowice. Z tej okazji, wójt Dariusz Cieślak, przygotował specjalne przedmioty na licytację. 

    Jednym z nich jest zestaw kibica Widzewa Łódź: szalik i koszulka. Jednak o wiele ciekawsza jest druga propozycja wójta, czyli przekazanie na jeden dzień swojej posady. 

     – To gratka dla tych, którzy od środka chcieliby zobaczyć jak wygląda moja praca. Zwycięzca na jeden dzień wcieli się w rolę gospodarza gminy, a na koniec otrzyma specjalny dyplom i zestaw upominków od urzędu. Pamiętajcie – następna okazja, żeby usiąść w tym miejscu będzie dopiero za 4 lat, przy okazji następnych wyborów samorządowych  – mówi Dariusz Cieślak. 

    Jeden z mieszkańców zapytał, czy jeden dzień w roli wójta obejmuje również władzę wykonawczą. Owszem, ale przy jego kontrasygnacie. 

    Udostępnij