Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

| March 2, 2021

Scroll to top

Top

4 komentarze

Oburzeni mieszkańcy nie chcą sprzedaży działki Pod Bykiem! -

Oburzeni mieszkańcy nie chcą sprzedaży działki Pod Bykiem!

Znanych jest więcej szczegółów dotyczących planowanej inwestycji. Mieszkańcy walczą, by działka nie została sprzedana. 

9 stycznia odbyło się zebranie Rady Dzielnicy Kolumna, na którym pojawiło się wielu mieszkańców. Byli oni zainteresowani sprzedażą działki „Pod Bykiem”. Na początku wiceprzewodniczący Rady Miejskiej przedstawił zebranym sytuację. Działka jest własnością OSP Kolumna i od kilku lat jest wystawiona na sprzedaż. Zainteresował się nią inwestor z Kolumny, który chce zbudować tam sześć domów jednorodzinnych lub trzy jednorodzinne. Podpisano już przedwstępną umowę sprzedaży.

Sylwester Florczak przedstawił propozycję, by namówić burmistrza Łasku na wykup pasa plaży. Tak, żeby mieszkańcy mogli z niego korzystać.  Ci stwierdzili jednak, że mija się to z celem, ponieważ problem leży w całej inwestycji na tym terenie. 

Podczas długiej dyskusji, mieszkańcy wyrazili swoje niezadowolenie. Stwierdzili, że OSP nie powinno spieniężać działki, którą otrzymali w darowiźnie. Przytoczyli również historię Kolumny, gdzie rodzina Szweycerów przekazała te działki na rzecz społeczności i ich wola powinna być uszanowana. Wydanie zgody na zagospodarowanie tego terenu nazwali skandalem! Ubolewali, że radni z Kolumny nie zablokowali tej inwestycji.  Tłumaczyli również, że ta inwestycja źle będzie oddziaływać na środowisko. Mieszkańcy byli zbulwersowani całą sytuacją.  Niestety, na spotkaniu nie pojawił się burmistrz. Nie było również inwestora ani przedstawicieli zarządu OSP.  Wydawać się mogło, że Sylwester Florczak postanowił ratować sytuację i przekonywać, że pas plaży to najlepszy pomysł. Szło mu jednak marnie, a mieszkańcy komentowali, że widać iż stoi po stronie burmistrza. 

Obszerny artykuł na ten temat pojawi się w najbliższym wydaniu Mojego Łasku (21 stycznia).

Komentarze:

  1. Czy ta plaża jest własnością gminy czy straży?

  2. Piotr

    To powinien być teren dziedzictwa kulturowego. Jeśli Kolumna Park straci plażę to będzie mniej atrakcyjna dla turystów na czym Łask również straci. Nie mówię już o mieszkańcach Kolumny, Łasku i pobliskich miejscowości, którzy nie będą mieli miejsca by odpocząć. Nie ma w województwie łódzkim wielu tak malowniczych zakątków, dodatkowo objętych obszarem Natura 2000…

  3. Maro

    Cholerni krzykacze z Kolumny, wszystko im się należy….

  4. Kto nazdoruje Ochotnicze Straże Pożarne – Starosta. Niech odkupi działkę i wybuduje piękny kompleks rekreacyjny dla mieszkańców kolumny.

Wstaw komentarz