• Znanych jest więcej szczegółów dotyczących planowanej inwestycji. Mieszkańcy walczą, by działka nie została sprzedana. 

    9 stycznia odbyło się zebranie Rady Dzielnicy Kolumna, na którym pojawiło się wielu mieszkańców. Byli oni zainteresowani sprzedażą działki „Pod Bykiem”. Na początku wiceprzewodniczący Rady Miejskiej przedstawił zebranym sytuację. Działka jest własnością OSP Kolumna i od kilku lat jest wystawiona na sprzedaż. Zainteresował się nią inwestor z Kolumny, który chce zbudować tam sześć domów jednorodzinnych lub trzy jednorodzinne. Podpisano już przedwstępną umowę sprzedaży.

    Sylwester Florczak przedstawił propozycję, by namówić burmistrza Łasku na wykup pasa plaży. Tak, żeby mieszkańcy mogli z niego korzystać.  Ci stwierdzili jednak, że mija się to z celem, ponieważ problem leży w całej inwestycji na tym terenie. 

    Podczas długiej dyskusji, mieszkańcy wyrazili swoje niezadowolenie. Stwierdzili, że OSP nie powinno spieniężać działki, którą otrzymali w darowiźnie. Przytoczyli również historię Kolumny, gdzie rodzina Szweycerów przekazała te działki na rzecz społeczności i ich wola powinna być uszanowana. Wydanie zgody na zagospodarowanie tego terenu nazwali skandalem! Ubolewali, że radni z Kolumny nie zablokowali tej inwestycji.  Tłumaczyli również, że ta inwestycja źle będzie oddziaływać na środowisko. Mieszkańcy byli zbulwersowani całą sytuacją.  Niestety, na spotkaniu nie pojawił się burmistrz. Nie było również inwestora ani przedstawicieli zarządu OSP.  Wydawać się mogło, że Sylwester Florczak postanowił ratować sytuację i przekonywać, że pas plaży to najlepszy pomysł. Szło mu jednak marnie, a mieszkańcy komentowali, że widać iż stoi po stronie burmistrza. 

    Obszerny artykuł na ten temat pojawi się w najbliższym wydaniu Mojego Łasku (21 stycznia).

    Udostępnij