Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

| April 5, 2020

Scroll to top

Top

7 komentarzy

Kontrowersyjny etatowy członek

Kontrowersyjny etatowy członek

W powiecie duże zmiany. Podczas grudniowej sesji podjęto decyzję o zatrudnieniu etatowego członka zarządu powiatu. Ta decyzja wzbudziła dużo emocji wśród opozycji.

 

Najpierw z tej funkcji zrezygnował radny Mirosław Szafrański.

– Jest kilka powodów mojej rezygnacji, ale ten najważniejszy to trudno pogodzić jest pracę członka zarządu z moimi obowiązkami zawodowymi – powiedział Szafrański.

Po tych słowach radny Marek Krawczyk ruszył do ataku i wytknął Szafrańskiemu kolejną rezygnację na przełomie lat. Wcześniej oddał mandat radnego.

Coś mi w tym waszym zarządzie nie gra. Niepokoję się – stwierdził.

Następnie starosta Piotr Wołosz złożył wniosek o wybranie etatowego członka zarządu powiatu łaskiego. Starosta widział w tej roli Roberta Szczepaniaka. Tym samym zainteresowany złożył rezygnację z… dotychczasowego pełnienia funkcji członka zarządu powiatu. Następnie przedstawił swoją kandydaturę.

Mija rok od momentu, kiedy wyborcy przy urnach zadecydowali o tym, że siedzimy przy tych ławach. Mija również rok od chwili, kiedy poprzez wskazanie pana starosty i poparcie większości z Państwa mogłem zostać członkiem zarządu powiatu łaskiego. Praca w zarządzie to dla mnie ogromne wyróżnienie i odpowiedzialność. Mam tu bezpośredni kontakt z problemami mieszkańców, oczekiwaniami radnych. Rozwiązujemy dziesiątki kłopotów, z jakimi boryka się starostwo powiatowe oraz podległe mu jednostki. Czasami trzeba podejmować trudne i niepopularne decyzje. Jest to również ciągłe poszerzanie wiedzy. Z działalnością społeczną miałem do czynienia już wcześniej i trwa ona kilka lat. Dość aktywnie wraz z grupą przyjaciół wspieraliśmy ogólnopolski ruch obywatelski, w którym  przybliżaliśmy prawa obywateli. Wówczas miałem okazję poznać wielu ciekawych, nietuzinkowych ludzi z terenu całej Polski. Z wieloma do dziś utrzymujemy kontakty i wymieniamy się doświadczeniami na temat życia społeczno-politycznego.

To zamiłowanie do historii i poszanowanie kultury, tradycji narodowej i dbałości o pamięć polskich bohaterów, ciekawość różnych poglądów, sprawiła, że grupa ta dość szybko się rozrosła i postanowiliśmy założyć stowarzyszenie Polska Myśl Patriotyczna Łask. Mam zaszczyt być prezesem tego stowarzyszenia. Skupia ono kilkanaście osób, młodych, otwartych i aktywnych. Dzięki tym osobom stowarzyszenie jest dość widoczne nie tylko w Łasku, ale w całym regionie. Wraz z Centrum Idei Ku Humanizmowi organizujemy spotkania, prelekcje i wykłady w ramach cyklu Ścieżki do Prawdy. Mieliśmy zaszczyt zaprosić wielu historyków, pisarzy, publicystów. Jesteśmy organizatorami dnia pamięci ofiar ludobójstwa, dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II RP, współorganizatorami światełka dla Inki, nowej formuły upamiętnienia jubileuszu wybuchu Powstania Warszawskiego pod pomnikiem harcerzy na placu Szarych Szeregów w Kolumnie. Sprzątamy również rzekę Grabię.

Ostatnie dwa zorganizowane wykłady odbiły się echem wśród lokalnej społeczności. Zaprosiliśmy redaktora Witolda Gadowskiego czy dziennikarza śledczego Wojciecha Sumlińskiego, przedstawiającego patologię III RP. Skupiły one gości z całego województwa. Dzięki współpracy z wydawnictwem Miles z Krakowa uzupełniliśmy biblioteki z powiatu nie tylko w książki o tematyce patriotycznej. Zorganizowaliśmy z ŁDK uroczystą premierę filmu „Ułaskawienie” Jana Jakuba Kolskiego, zapraszając reżysera i głównych odtwórców na oficjalne otwarcie łaskiego kina. Byliśmy inicjatorami rewitalizacji alei między Ekonomikiem a policją.

Wiedza i zaangażowanie członków stowarzyszenia pozwoliły pozyskać i rozliczyć środki na organizacje m.in. koncertu Lecha Makowieckiego, warsztaty kadetów w Zespole Szkół Mundurowo-Technicznych w Ostrowie, które było połączone ze spotkaniem z członkami rodziny Szweycerów i konkursem piosenki patriotycznej. W tym roku pozyskaliśmy pieniądze na rajd rowerowy Biało-czerwona na rowerze. Była to impreza o zasięgu wojewódzkim pod patronatem marszałka województwa łódzkiego. Dzięki środkom z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich wsparliśmy część artystyczną ślubowania kadetów, organizując koncert patriotyczny Norberta „Smoły” Smolińskiego w Ostrowie. W ramach ustawy dekomunizacyjnej 1 kwietnia 2016 roku na nasz wniosek pan burmistrz i Rada Miejska w Łasku upamiętniła rodzinę Szweycerów w Kolumnie i Danutę Siedzikównę Inkę. Kilkuletnia praca społeczna w ciekawym zespole tworzonym z indywidualności, rozwiązywanie problemów, a nawet konfliktów w zespole to tylko niektóre doświadczenia i umiejętności, które ułatwią mi pracę etatowego członka zarządu.

Robert Szczepaniak stwierdził, że w przedstawieniu swojej kandydatury bardzo skupił się na pracy stowarzyszenia, ponieważ ta daje mu dużo satysfakcji i jest dobrą promocją dla miasta i powiatu. Realizowane przez grupę filmy mają nawet po 45 tys. wyświetleń.

– Członkiem zarządu jestem od roku. Jest to czas, dzięki któremu poznałem specyfikę tej pracy. Co tydzień rozpatrujemy dziesiątki spraw z różnych dziedzin. Mamy również świadomość zwiększającego się zakresu obowiązków pracowników, prowadzimy wiele inwestycji. Przed nami stoi wiele wyzwań związanych z oświatą, szpitalem, zawirowań wokół „Elektryka”, szkoły w Sędziejowicach i utrzymaniem dróg. Chciałbym jeszcze bardziej zaangażować się w pracę zarządu i ją wspomóc – dodał kandydat.

 

Po prezentacji nadszedł czas na pytania. Radny Cezary Gabryjączyk chciał wiedzieć, jakie doświadczenie na szczeblu kierowniczym ma Robert Szczepaniak.

– Członek zarządu będzie nadzorował pracę dość strategicznych dla powiatu wydziałów. Mam tu na myśli architekturę i budownictwo, które są moim zdaniem bardzo ważnymi wydziałami. Geodezja i oczywiście sprawy nieruchomościowe. Mowa była także o nadzorze nad drogami powiatowymi. To inwestycje oraz ich wykonawstwo. Nie słyszałem o takich doświadczeniach zawodowych kandydata – mówił.

Więcej przeczytasz w najnowszym wydaniu Mojego Łasku

Komentarze:

 1. Gienka

  Następny trzeci darmozjad powiat na nic nie ma (przepraszam ma dla gniazdka Wolosza jak był w potrzebie ,,,Widawa dała mu schronienie ,teraz buduje mu drogi ale tam się nic nie nauczy bo od takiego wojcina czego można bylo się nauczyć )ale na swoich ma i dla swoich jak w całej Polsce

 2. hahahhahahhah architekture i budownictwo najpierw musial by zdac egzmaniny na studia albo lubic sztuke i etc na co w ogole takie stanowisko wyglad powiatu to tragedia 25 lat i komunizm zadnych zmian beda sie wzorowac jak ci milionerzy ktorzy za grancia zyli by w Gettach po ich kwalifikacjach zawodowych , I tak dalej zmiana mentalnosci ze do mamusi na obiad sie nie pojdzie a do restauracji to daleko . Chyba ze uwielbiana prze Polakow obrzydliwa golonke .

 3. Wika

  Nie jestem ani za jednym ani za drugim…ale najlepsze kwalifikacje ma Pan Gabryjączyk. 🙂 z prawem na bakier tyle lat a poucza innych…wstydził by się…już go nigdzie nie chcą i wrócił do Łasku? Żenujące

 4. Izabela

  Myślę, że przedstawił dyplomy by uzyskać takie stanowisko. Jest to podstawa. Jeśli takich dyplomów nie ma to powinien być zwolniony razem z tymi co go zatrudnili.

  • u nas nie ma sprawdzania dyplomu co on umie , dyplom ma jak wiekszosc magistrow informatyk ktory nic nie potrafi o programistach nie wspomne i etc to tragedia taktich osob ktorzy po tych studiach nic nie potrafia jest masa , a dla przykaldu na co mi Mechanik ktory nie potrafi nic zreperowac , Plonista ktory nie wie nic na temat Skrzypka na dachu , historyk ktoremu sie myla daty i etc od 1989 roku podstawiaja pseudo z urzedu i zbiry biznesmeni burmistrzowi co chca a ci nie widza ze doja caly kraj u te dlugi rosna zamiast miasto wychodzic z dlugow , robia na odwrot jedynie paru biznemenow coraz bardziej bogatych, kase wysylaja za granice bo banki pewniejsze ,tragedia jak w ziemie obiecanej tylkoo wtedy sie ubezpieczali ze banki Polskie byly i w ich rekach .

 5. Może tych wydziałów nie trzeba nadzorować, bo skoro pierwszy lepszy ma trzymać pieczę nad tymi komórkami. Współczuję tylko naczelnikom.

 6. Cycek

  O przyspawali do koryta pisowskiego facebookowego dyskutanta? Hehehe,jeszcze tutaj go nie było…

Wstaw komentarz