• Po Kolumnie gruchnęła wiadomość, że burmistrz Gabriel Szkudlarek wydał pozytywną decyzję, dotyczącą wydania pozwolenia na zabudowę terenu plaży „Pod Bykiem”. Mieszkańcy są  oburzeni.

  Rada Dzielnicy Kolumna zorganizowała więc spotkanie dla mieszkańców, które odbędzie się jutro (9 stycznia) o godz. 18.00 w sali nr 109 ZSO w Kolumnie. Głównym tematem będzie wydanie decyzji na zabudowę działki „Pod Bykiem”.

  Na facebooku pojawiła się informacja, opublikowana przez J Sumorok. Udostępniła ją mieszkanka Anna Robak.

  „Szanowni Obywatele Kolumny
  Pan Burmistrz Gabriel Szkudlarek 23.12.2019 zrobił nam prezent pod choinkę. Wydął pozytywną decyzję na zabudowę działki pod bykiem i likwidację tym samym miejskiej plaży.
  Założyciel Kolumny Janusz Szweycer planował w tym miejscu publiczną plażę, zapisał te działkę Społeczności Kolumny. Ale co tam dla obecnych władz był on frajerem bo kierował się jakąś niezrozumiała zasadą „ Pro publico bono”, dlatego jego wolę można olać strumieniem ciepłego moczu.
  Największą przeszkodą w zrobieniu dobrze inwestorowi, który wstąpił o warunki zabudowy było to, że jest to teren NATURA 2000, obszar cenny krajobrazowo, chroniony, zagrożony wylewami tej głupiej rzeki. Ale dla chcącego nic trudnego, przecież ładna betonowa kosteczka i takie same płoty będą estetyczniejsze niż jakieś tak krzaczory. Trzeba było tylko pokonać Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Łodzi, która to instytucja ma bronić podobno przyrody. Jak broni to widać, słychać i czuć, choćby po palących się przez przypadek składowiskach śmieci.
  Jednak w tym przypadku Dyrekcja Ochrony Środowiska odmówiła zgody na tą inwestycję – jak widać nawet dla tak doświadczonej instytucji bezczelność władz Łasku była zbyt bijąca po oczach.
  Argumentów było kilka:
  – że to teren NATURA 2000 i nie zrobiono konsultacji społecznych ( a po co konsultować cokolwiek z durnym motłochem?),
  – że teren zalewowy,
  – że nie wiadomo ile tych domów ma być
  Burmistrz jednak nie z takimi trudnościami jak chce sobie poradzi. Zrobił wybieg formalny, złożył wniosek ponownie a gapcio dyrektor Ochrony Środowiska nie ustosunkował się ponownie do wniosku gminy. Oczywiście całkowitym przypadkiem niezwiązanym z tym jest to, że nasz miłościwie nam panujący burmistrz pracował długo w Urzędzie Marszałkowskim a temu właśnie urzędowi podlega Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska.
  Tak więc gdy odpowiedzi na drugie pismo nie było pan burmistrz spokojnie mógł pierwsza decyzję negatywną spuścić w klopie i wydąć jednemu z obywateli kolumny ( choć nawet nie wiadomo, gdzie ten człowiek mieszka) zgodę na to co chce.
  Tak na marginesie, nie wiadomo do dziś czyją własnością jest ta działka, zarządzało nią OSP, a teraz? Kto i w jaki sposób wszedł we własność działki, jeśli wszedł, oczekujemy od pana burmistrza odpowiedzi na to pytanie.
  Tak więc jeśli w przyszłym roku zamiast plaży „ Pod Bykiem” zobaczycie betonowy płot, będziecie mogli drodzy obywatele Kolumny podziękować serdecznie panu burmistrzowi, że tak dba o was i poważa wasze zdanie.
  Czy coś można jeszcze zrobić? Tak słać masowo maile z protestem do wojewody Łódzkiego, który jest władny uchylić decyzję naszego pana na Łaskim stolcu.
  Adres meilowy wojewody: sekretariat@lodz.uw.gov.pl”

  Udostępnij