Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

| April 5, 2020

Scroll to top

Top

4 komentarze

Burmistrz odpowiada mieszkańcowi (temat Pod Bykiem)

Burmistrz odpowiada mieszkańcowi (temat Pod Bykiem)

Po ukazaniu się naszej wzmianki dot. zagospodarowania terenu  Pod Bykiem, burmistrz Gabriel Szkudlarek wydał specjalne oświadczenie.

Publikujemy je w całości:

„W związku z ukazaniem się na stronie internetowej Mojego Łasku informacji dotyczących wyrażenia zgody na rzekome zabudowanie plaży „Pod Bykiem” oświadczam:

Wydana zgodnie ze wszystkimi wymogami prawa decyzja nie likwiduje istniejącej plaży. Burmistrz, jako organ administracji publicznej musi działać na podstawie i w granicach prawa (art. 7 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej). I jeżeli obywatel składa wniosek, to musi sprawę załatwić, kierując się wyżej wymienioną zasadą.
Działka jest własnością Ochotniczej Straży Pożarnej w Kolumnie. Stwierdzenie, że „nie wiadomo do dziś czyją własnością jest ta działka” to oczywiste kłamstwo. Działka jest własnością OSP w Kolumnie, co jest potwierdzone księgą wieczystą, a sprawę rozstrzygnął Sąd. Nigdy w żadnej formie (np. jako świadek) nie uczestniczyłem w jakimkolwiek postępowaniu dotyczącym ustalenia właściciela tej nieruchomości.
Nigdy nie pracowałem w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi.
Doprawdy zadziwia mnie nienawiść, jakiej adresatem stała się moja skromna osoba. Nie można bezkarnie, stosując tak oczywiste kłamstwa, szargać czyjeś dobre imię. To szczególnie niegodziwe postępowanie.”

Cieszy nas, że pan burmistrz z takim  zainteresowaniem śledzi naszą stronę. Opublikowaliśmy tylko i wyłącznie opinię jednego z mieszkańców. Mamy nadzieję, że burmistrz pojawi się na jutrzejszym zebraniu Rady Dzielnicy Kolumna, gdzie rozwieje wszelkie wątpliwości.

Komentarze:

 1. dorota

  1/ Jak OSP weszła w posiadanie tej działki? Kupiła? Od kogo i kiedy. Księgi wieczyste nie zawsze są „bez skazy”.
  2/ Mój Łask to chyba tylko i to nie jako pierwszy upublicznił wypowiedź mieszkanki Kolumny, skąd więc ta niegasnąca niechęć.
  3/ Prawda jest, że Pan Szkudlarek nie pracował w Urzędzie Marszałkowskim, błąd piszącej, ale to akurat w Łasku nic nowego Urzędu miasta od Powiatu nie odróżniają wię c i Urzędu Marszałkowskiego od Urzędu wojewódzkiego
  4/ Wątpliwe, aby osoba , która ujawniła sprzedaż działki, nawiasem mówiąc, radni Kolumny nie wiedzieli? na zebraniu się nie przedstawi.

 2. Piotr

  Nie wierzę jego „skromnej osobie” jak psu . Amen.

 3. ilona

  ksiegi wieczyste dzialaja musi pani Doroto sie troche douczyc co to jest ksiega wieczysta , odpsia aktu urodzenia testament i etc , dowod osobisty paszport ,

  • Danka

   Taaa… W latach 70. zamienili mi dziadka Bolesława na Stefana i teraz spadkobiercy (na szczęście nie ja do nich należę) mają problem, a siostrze w akcie urodzenie dodano literkę do nazwiska rodowego matki. Takie tam ręczne albo maszynowe pisanie było, a potem nie każdemu dokument chciało się przeczytać 😉

Wstaw komentarz