• W gminie Sędziejowice i Widawa tradycyjnie zorganizowano Orszak Trzech Króli. 

    W Sędziejowicach po raz czwarty orszak przeszedł przez wieś. Trzeba przyznać, że organizacja tego przedsięwzięcia jest na najwyższym poziomie. Zadbano, by królowie mieli odpowiednie szaty oraz powóz.  Orszak uświetniła również orkiestra dęta.  Każdy z uczestników otrzymał symboliczną koronę. Po jego przejściu odbyła się uroczysta msza święta. 

    Sędziejowicki orszak cieszy się popularnością nie tylko wśród mieszkańców gminy. Przyjeżdżają na niego również osoby z innych powiatów, bo twierdzą, że nigdzie w okolicy nie ma takiego pięknego święta Trzech Króli. 

    Orszak przeszedł również ulicami Widawy  spod kościoła św. Marcina do kościoła parafialnego pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Widawie. Następnie, po mszy świętej rozpoczęło się VI Widawskie Kolędowanie. Przepiękne wykonanie kolęd zaprezentowało ponad 50 uczestników. Poziom wykonania kolęd był profesjonalny. Na koniec Michał Włodarczyk, wójt gminy Widawa wraz z ks. proboszczem Jarosławem Leśniakiem rozstrzygnęli konkurs na najpiękniejszą koronę. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i słodkości za udział w kolędowaniu.

     

    Udostępnij