• Od 18 listopada, w ośrodku zdrowia w Widawie, rozpoczyna działalność gabinet ginekologiczny. Trzy razy w miesiącu, w poniedziałki, w godzinach od 9:00 do 13:00 przyjmować będzie lekarz specjalista ginekolog Mariusz Rychlik.

    W gabinecie będzie można wykonać badania usg oraz inne zabiegi. Jeden raz w miesiącu w godzinach od 15:30 do 17:00 będzie przyjmowała lekarz specjalista ginekolog Elżbieta Rybak-Sawuła.
    Informacje oraz zapisy w rejestracji ośrodka pod numerem telefonu 43 6721017 lub 697 927 971. Wszystkie mieszkanki Gminy Widawa przyjmowane będą nieodpłatnie.

    Gabinet ginekologiczny został wyposażony dzięki Wójtowi Gminy Widawa przy współpracy Rady Gminy Widawa oraz sołectw z terenu gminy ze środków pochodzących z Funduszu Sołeckiego i budżetu Gminy Widawa. Zakupiono m.in. aparat do usg, fotel ginekologiczny, aparat do kriochirurgii ginekologicznej, aparat do elektrochirurgii, autoklaw, kardiotokograf (KTG) oraz meble medyczne. Dzięki takiemu wyposażeniu gabinetu, mieszkanki gminy Widawa będą miały łatwiejszy dostęp do świadczeń zdrowotnych z zakresu ginekologii. 

    źródło: gmina Widawa

    Udostępnij