Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

| August 4, 2020

Scroll to top

Top

4 komentarze

Elektryk otwarty dla stowarzyszeń

Elektryk otwarty dla stowarzyszeń

Stowarzyszenia działające na terenie powiatu łaskiego mogą wynająć sale na spotkania. Taką propozycję przygotowało dla nich starostwo.

 

Po wygaszeniu „Elektryka” pojawiały się różne pomysły, jak wykorzystać pusty budynek. Początkowo chciano go wynająć. Miał on jednak nie stanowić konkurencji dla szkół podlegających pod powiat. Mimo przeprowadzonych przetargów nie znalazł się chętny na wynajęcie molocha. Jego utrzymanie kosztuje i to nie mało, bo aż 100 tys. zł rocznie! Budynek musi być ogrzewany, by nie popadł w ruinę.

Z trzech części nieruchomości wykorzystana jest tylko jedna – hala sportowa, która cieszy się dużym zainteresowaniem. Reszta leży odłogiem. Po fiasku przetargu powstał pomysł, by może część wydziałów należących do starostwa i jednostki podległe urzędowi przenieść w to miejsce. Ten pomysł również upadł, a problem – jak zwykle – stanowiły środki finansowe.

Budynki jak stały, tak stoją puste, ale otwierają się na stowarzyszenia działające w powiecie łaskim.

– W związku z wieloma zapytaniami o wynajem pomieszczeń dla stowarzyszeń oraz organizacji pozarządowych z terenu powiatu łaskiego nie mających swojej siedziby podjęliśmy decyzję o bezpłatnym udostępnieniu pomieszczenia przy hali powiatowej „Elektryk” na Warszawskiej 13 – tłumaczy starosta Piotr Wołosz.

Pomieszczenie udostępniane będzie dla wszystkich organizacji pozarządowych z terenu powiatu łaskiego w celu organizacji przez nich spotkań oraz zebrań. Regulamin oraz szczegółowe informacje starostwo przedstawi wkrótce.

 

A jakie są dalsze plany na zagospodarowanie budynku? Staroście marzy się stworzenie domu spokojnej starości. Powiat nie ma jednak takich środków i taka placówka musiałaby powstać w partnerstwie publiczno-prywatnym. Koszt takiego przedsięwzięcia opiewa na kilka milionów złotych. Póki co, nikt nie wyraził zainteresowania stworzenia takiego obiektu.

Komentarze:

  1. A może starosta powinien poprosić prezesa NIK o radę, co ma otworzyć po byłej szkole. Myślę że hotel to byłby strzał w 10, jeszcze taka lokalizacja.

  2. ilona

    Najlepiej jakby Starosta poszedl do domu spokojnej starosci a hotel owszem najpierw niech zbuduje mieszkania socjalne a nie nawalili dzieci ze wygladem gorzej wygladaj jak uposledzeni na zachodzie i mniej sponsorowania oszustow

  3. ilona

    wiekszosc budowli w lasku do niczego sie nie nadaje , no pokazaliscie inteligencje bogatych , magistrOw , rzadzacych nami od 1989 roku he , he .

  4. ilona

    w jaki spspb Pan chce zachecic do inwestowania w lasku jak Pan nei ma pomyslo to jak Pan tego magistar zrobil , znalazal sie pseudo szlachcic magister .

Wstaw komentarz