• Stowarzyszenia działające na terenie powiatu łaskiego mogą wynająć sale na spotkania. Taką propozycję przygotowało dla nich starostwo.

   

  Po wygaszeniu „Elektryka” pojawiały się różne pomysły, jak wykorzystać pusty budynek. Początkowo chciano go wynająć. Miał on jednak nie stanowić konkurencji dla szkół podlegających pod powiat. Mimo przeprowadzonych przetargów nie znalazł się chętny na wynajęcie molocha. Jego utrzymanie kosztuje i to nie mało, bo aż 100 tys. zł rocznie! Budynek musi być ogrzewany, by nie popadł w ruinę.

  Z trzech części nieruchomości wykorzystana jest tylko jedna – hala sportowa, która cieszy się dużym zainteresowaniem. Reszta leży odłogiem. Po fiasku przetargu powstał pomysł, by może część wydziałów należących do starostwa i jednostki podległe urzędowi przenieść w to miejsce. Ten pomysł również upadł, a problem – jak zwykle – stanowiły środki finansowe.

  Budynki jak stały, tak stoją puste, ale otwierają się na stowarzyszenia działające w powiecie łaskim.

  – W związku z wieloma zapytaniami o wynajem pomieszczeń dla stowarzyszeń oraz organizacji pozarządowych z terenu powiatu łaskiego nie mających swojej siedziby podjęliśmy decyzję o bezpłatnym udostępnieniu pomieszczenia przy hali powiatowej „Elektryk” na Warszawskiej 13 – tłumaczy starosta Piotr Wołosz.

  Pomieszczenie udostępniane będzie dla wszystkich organizacji pozarządowych z terenu powiatu łaskiego w celu organizacji przez nich spotkań oraz zebrań. Regulamin oraz szczegółowe informacje starostwo przedstawi wkrótce.

   

  A jakie są dalsze plany na zagospodarowanie budynku? Staroście marzy się stworzenie domu spokojnej starości. Powiat nie ma jednak takich środków i taka placówka musiałaby powstać w partnerstwie publiczno-prywatnym. Koszt takiego przedsięwzięcia opiewa na kilka milionów złotych. Póki co, nikt nie wyraził zainteresowania stworzenia takiego obiektu.

  Udostępnij