Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

| March 5, 2021

Scroll to top

Top

One Comment

Kamienica będzie wyremontowana -

Kamienica będzie wyremontowana

Wreszcie się udało! Po czterech przetargach wyłoniono wreszcie wykonawcę, który przeprowadzi remont kamienicy przy placu 11 Listopada.

 

Zadanie z rewitalizacją zabytkowej i pięknej kamienicy (aczkolwiek strasznie zaniedbanej) nie należy do najłatwiejszych. Nic dziwnego, że przetarg ogłaszano aż cztery razy. Pieczę nad budynkiem sprawuje konserwator zabytków, z którym trzeba będzie konsultować remont. To mogło przestraszyć potencjalnych wykonawców.

Gmina ogłosiła aż cztery przetargi i, można powiedzieć, że do czterech razy sztuka. Wygrała oferta firmy Esinvest z Opoczna. Za 4.479.963,86 zł wykonawca zaprojektuje i przeprowadzi termomodernizację i rewitalizację obiektu. Dodatkowo wykona dokumentację techniczną dla budynku przy ul. Warszawskiej 2.

Aby pozyskać dodatkowe środki na realizację projektu, gmina Łask złożyła wniosek o dofinansowanie do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Kamienica na łaskim rynku ma docelowo pełnić m.in. funkcję nowej siedziby dla lokalnych stowarzyszeń. Na efekt końcowy przyjdzie nam poczekać do końca 2021 roku.

 

Przypomnijmy, że kamienica miała być remontowana z środków przeznaczonych na rewitalizację gminy. Od początku mówiono, że miejsce znajdą tam lokalne stowarzyszenia. W zamyśle byłej wiceburmistrz Janiny Kosman miałaby tam również powstać kawiarnia artystyczna. Nie wiadomo jednak, czy ten pomysł zostanie zrealizowany. Projektem zajmie się wykonawca, a jak przekazano nam w Urzędzie Miejskim w Łasku, zapewne narodzą się kolejne pomysły na zagospodarowanie pomieszczeń.

W budynku od dawna nie ma już lokatorów, otrzymali inne mieszkania. Kamienica miała być remontowana dzięki środkom zewnętrznym, tak jak wille w Kolumnie czy była organistówka w Borszewicach. Przyznane środki były jednak zbyt małe. Radni specjalną uchwałą odstąpili od rewitalizacji, jednak burmistrz obiecał, że zostanie ona zrealizowana, ale jej wykonanie przedłuży się, ponieważ gmina nie ma takich środków finansowych.

Część obietnicy zostaje spełniona i już nie możemy doczekać się efektów końcowych.

Komentarze:

  1. ilona

    LASK MIASTO DEGENERACJI, WOSJKOWI KTORZY MAJA ZA DARMO STUDIA , MIESZKANIA , SPORO PRZYWILEJOW , LEKARZE KTORZY TEZ NIE PLACA ZA STUDIA SPORO PRZYWILEJOW GOSPODARZE MALYCH GOSPODARSTW KTORYZ PO WOEJNIE MUSIEL SPALCAC KREDYTY JESCZE DO PRACY CHODZIC W POLU KONIEM ORAC ZERO PRYZWILEJOW WESZLISMY DO EU ZEBY DUZYCH CWANIAKWO ROLNISKOW SPONSOROWAC ROZWOJ RACZEJ KROY DOPROWADZA DO LIKWIDACJI PANSTWA ZERO POWAZNEGO BIZNESU A CO ZA TYM IDTZIE PODAKI ECH TE PODATKI JAK FIRMA NIE DZIALA BO NIURA DO DUPY WIEC BURMISTRZ ZWALNAI Z PODATKOW I JAKS PARCE DOSTAC TO TYLKO PO ZANJOMOSCI PARWO WYKONUJE TYLKO JEDNA OSOBA TA OSOSBA ZABIERZA NAJWIEKSZA WYRTOSC ZYCIE I PRACOWNICA BYLYCH FABRYK KTORYZ WIECEJ Z JAJJAMI LEZELI PO FABRYKACH PIJANI CIEPLUTKO DO BLOCZKOW POSZLI PIAJNAI I NAWALAILI DALEJ DEGENERACJI KTORA LICZY ZE MOZE IM POMOGE SCIAGNAC FABRYKE HE HE pOLECILABYM POSYCIATRE ALE W TYM WYPADKU PSYCHIATRA TUMANOWI NIE POMOZE SZKOLY SREDNIE I STUDIA NIE POMOGLY TO CO POMOZE PSYCHIATRA NIC, OSOBOM BEZ WYKSZTALCENIA CIEZKO WYTLUMACZYC ZE TAK SIE NIE DA TO TAK SAMO JAK BYS POWIEDZIAL ZE JAK WYPIJESZ BUTELKE WODKI I WSIADZIESZ ZA KIEROWNICE I SPOWOADUJSZE WYPADEK TAKA OSOBA MA POWAZNE ZABURZENIA MOZGU

Wstaw komentarz